Skocz do zawartości

Proszę o weryfikację błędów E39 530DA


sivy8604

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Fachurki! Bardzo proszę o radę ponieważ Mam kilka błędów związanych z Airbag i nie tylko ale głównie mi o niego chodzi a mianowicie:

-poduszka powietrzna pasażera

-przednia lewa boczna poduszka powietrzna

-tylna lewa boczna poduszka powietrzna

-poduszka powietrzna pasażera poziom 2

-rozpoznawanie zajętości miejsca 1

Zakupiłem auto z jak się okazało wyjętymi bezpiecznikami odpowiadającymi za AIRBAG 40 i 42 w schowku pasażera dlatego nie pokazało na kompie przy zakupie a zauważyłem to po jakichś 3 tygodniach...

Po oględzinach widać że coś się działo z autem ale poduszki są na miejscu więc może ktoś wsadził nowe tylko może trzeba coś w kompie zresetować czy coś??

Mechanicznie wszystko sobie ogarniam itp ale w elektryce potrzebuję pomocy.

Jeszcze pokazało mi błędy:

- charakterystyka termostatu - to wiem żę pewnie uszkodzony jest termostat

- pompa dodatkowa płynu chłodzącego, ogrzewanie dodatkowe/postojowe - zjarana jest na 99% bo się grzeje jak 70-latek na studentki ;-)

- zacisk 15R - to wyczytałem że niby główny przewód zasilający sterownik ABS co mnie dziwi bo normalnie mi on funkcjonuje a pokazuje mi to w dziale ELEKTRYKA CENTRALNA oraz w WSKAŹNIKACH

-nadajnik sygnałów ostrzegawczych - przy robieniu testów gongów słychać wszystkie

Co do skrzyni to (zaznaczam że nie zauważyłem raczej wadliwej pracy):

- żądanie przekładni redukcja momentu

- kontrola 2 biegu

- wyłącznik kick-down

- kontrola 5 biegu

No i ostatni w sterowniku silnika:

- Regulacja spokojnego biegu

Jeszcze małe pytanko, którą kostkę muszę zmostkować aby mi nie pokazywało otwartej szyby w klapie TOURINGU mimo że jest zamknięta. Zaczęło mi to pokazywać od czasu jak zaczęła mi się sama otwierać pomimo że wcześniej kompletnie nie dawała znaku życia ;-)

Sorry za tyle pytań ale zaczynam dopiero przygodę z BMW i jestem jeszcze zielony (wcześniej obcykałem Audi :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Bez diagnostyki inpa lub ista ciężko będzie dojść do ładu z autem, potrzebne są konkretne kody błędów oraz opisy, wtedy będzie można szukać przyczyny.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.