Skocz do zawartości

316i-Wymiana oleju w „automacie” steptronic


pirlo

Rekomendowane odpowiedzi

Od niespełna pół roku mam nową E46. Tym razem jest to polift z automatem i steptronicem. Auto kupiłem w DE i przelotu ma ok. 120 tysięcy (a przynajmniej wszystko na to wskazuje). Moje pytanie odnosi się do wymiany oleju w skrzyni. Przewertowałem kilka stron i są różne skrajne opinie- Jedni mówią żeby wymieniać, a inni- jeśli się nic nie dzieje- żeby nie wymieniać. Myślałem aby to jednak zrobić dla świętego spokoju, ale już sam nie wiem, czy warto to ruszać. Proszę Was zatem o opinię i jeśli możecie o podanie orientacyjnych kosztów takiego zabiegu. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz nie spać to wymienić. Najlepiej w ASO , ale nie tylko. W nie autoryzowanym warsztacie należy się upewnić czy posiadają sprzęt do wymiany dynamicznej oraz czy zrobią adaptację. Przywieź se sobą filtr , uszczelkę oraz odpowiedni olej w ilości + 2 litry. Koszty robocizny to 400-600 zł.

To nie pilne więc skup się na znalezieniu odpowiedniego warsztatu bo Ci wymienią olej w automacie statycznie bez adaptacji i zaczną się problemy.

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
W ASO to zostawisz połowę wartości auta. To jest olej i wymienia się go na bank. Przy okazji będzie widać co tam leży na dnie i jak wygląda ten olej. Najwažniejsze to kupić odpowiedni olej, taki jaki był wlany do tej skrzyni w fabryce. Adaptacje zrobisz sobie sam. Nie trzeba do tego kompa, tylko odpowiednia kombinacja trzymania gazu z tego co pamiętam. Jedni piszą że po wymianie oleju skrzynia padła. Moje zdanie jest takie, że była na wykończeniu i tak by zaraz padła.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Panowie za opinie. W aso z oczywistych względów tego robić nie będę. Postaram sobie kogoś do tego poszukać, aczkolwiek w mojej okolicy może być z tym troszkę ciężko.Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.