Skocz do zawartości

BMW E60 525d - Jazda pod górkę przerywa.


CubeBMW

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

Chyba coś się dzieje z moim autem. A więc zauważyłem gdy jadę pod górkę samochód hmm tak jak by przerywał wrażenie telepania? Auto na drodze zachowuje się normalnie przy małych czy dużych prędkościach. Obroty pod górkę nie falują. Na 100% coś gdzieś się dzieje.

 

Przerywanie występuje tylko gdy jadę pod górkę zwłaszcza jest to odczuwalne przy mniejszych prędkościach 40-60.

 

Jakieś pomysły? Może ktoś miał podobnie?

 

Skrzynia automatyczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Probowales zbierac jakies Live Data? Tez mam 2.5d motor z 2004 i ostatnio mam podobne wrazenie co do tego przerywania. Myslalem ze to moze DTC sie wpieprza jak jade w koleinach wypelnionych woda ale zadna dioda sie nie zapala. Musze jeszcze sprawdzic na wylaczonym DTC. Juz sobie zakupilem interface i wlasnie do mnie idzie azeby zeby sprobowac cos zobaczyc, Dane z przeplywki albo cos innego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic na razie nie sprawdzałem, szukam informacji na forum. Dziwne to jest na trasie zero jakiś wibracji a jak wjadę mam taką blisko siebie górkę to ewidentnie coś tam się dzieje. Oo podobne wrażenie jest gdy w manualu podjeżdżasz pod górkę z wysokim biegiem silnik się dusi (wibracje wewnątrz auta) coś takiego u mnie występuje.

 

Stawiam coś ze sprzęgłem lub samą skrzynią.

 

Dodam że jest to słabo odczuwalne nie żeby telepało jakoś mocno ale jednak. Kolega Audi A6 C6 3.0 automat nic takiego nie występuje.

 

Czekamy może ktoś miał podobnie i napisze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.