Skocz do zawartości

Tylne światła LED problem


sztukes

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam bmw 3 170 PS E90 2009 rok mam problem z tylnymi światłami a mianowicie tak jak załączonym zdieciu.

lewe swiatło

 

09d4a3dfa4b6a54c.png

 

tak to powinno wygladac

prawa strona

74c0a6a1fdddea33.png

 

 

jaka to może być przyczyna ? bezpiecznik żarówka spalona czy cos innego ?

bede wdzieczny za kazdą odp.

 

moze to proste sprawdzic ale dla mnie to czarna magia :)

Edytowane przez sztukes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mam u siebie takie same lampy i wydaje mi się ,że będzie uszkodzona sama dioda ,albo coś ze stykiem ,może lut ?

Tak sobie tylko gdybam ,ale na początek sprawdzenie miernikiem i może na krótko małym prądem -3 v -coś ci powie .W miejscach w paskach ,gdzie są jaśniejsze punkty -są właśnie umieszczone diody .Sam nawet tam musze zajrzeć u siebie :)

 

A tak z innej beczki ,pomyślałem sobie kiedyś ,czy by nie przerobić delikatnie świateł stopu -właśnie w te paski.

Wstawić tylko diody większe mocy i pociągnąć z żarówek kabelki do diody -tak żeby mocniej świeciły niż na światłach pozycyjnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mam u siebie takie same lampy i wydaje mi się ,że będzie uszkodzona sama dioda ,albo coś ze stykiem ,może lut ?

Tak sobie tylko gdybam ,ale na początek sprawdzenie miernikiem i może na krótko małym prądem -3 v -coś ci powie .W miejscach w paskach ,gdzie są jaśniejsze punkty -są właśnie umieszczone diody .Sam nawet tam musze zajrzeć u siebie :)

 

A tak z innej beczki ,pomyślałem sobie kiedyś ,czy by nie przerobić delikatnie świateł stopu -właśnie w te paski.

Wstawić tylko diody większe mocy i pociągnąć z żarówek kabelki do diody -tak żeby mocniej świeciły niż na światłach pozycyjnych

 

ok sprawdze to moze dzis bo jade do brata on tam troche mechanikuje :)

 

a jaki koszt tego przerobienia i czy to by lepiej wygladało ? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może masa, może dioda. Było coś robione z tyłu?

 

Sent with handy.

 

nie nic nie było robione raczej.

 

sory za post pod postem ;/

 

wiec tak

rozkrecilismy tą lampei wyjelismy i ta jedna diodka mruga tak jak by po prostu nie chce za skoczyc ;/

wiec teraz pytanie bo to jest zgrzewane chyba i zeby sie tam dostac do tej diodki trzeba rozłozyc lampe a co za tym idzie moze potem parowac lub woda sie dostac jak sie nie slei dobrze.

 

czy jest inny sposób aby sie tam dostac ?

 

dodam tez ze komputer nie wyswietla tego ze cos sie dzieje

macie fotki

 

fe3c5c3c93ebf8d7.jpg

 

a032eddd00e45f45.jpg

8c0deb47c7b2b76e.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Powiem tak ,jeszcze tam nie zaglądałem do swojej lampy ,ale czemu zaraz myślisz ,że będzie parowała ?

Jak wszystko poskładasz tak jak było ,nie zatkasz wentylacji ,to dlaczego miałbyś sie obawiać o parowanie ?

Raz miałem takie małe parowanie ,ale przesuszyłem suszarką do włosów i był spokój .

A co do przeróbki to narazie sie wstrzymałem z tym tematem ,bo mam sporo innej roboty .Muszę tam zajrzeć w wolnej chwili .

A co do twojego zdjęcia to nie bardzo widzę ,co wskazałeś tą strzałką .

Widok lampyz tyłu nasuwa mi na myśl tylko jedno -że w miejscach w których jest jaśniej musi być wmontowana dioda .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pany narazie zostawiam tą lampe w spokoju nie jest pilne to do zrobienia.

w polsce koszt na prawy to 180zł.

 

mam teraz pytanko odnosnie wycieraczek i alofelgi.

 

 

 

5b1c2e0760c78212.jpg

 

gdzie moge dostac takie wycieraczki ? szukam na ebay ale ciezko

 

 

 

85d9adcf728ac189.jpg

 

9142e71259eef8f6.jpg

a to wgniecenie na alofeldze.

 

pytanie czy jest to do zrobienia czy trzeba kupic czesc bo chyba mam 2 czesciowe alofelgi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.