Skocz do zawartości

BMW 330 CI M54b30 gwizd dochodzący z silnika


Jakubek1918

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki problem, a mianowicie przy zakresie obrotów około 2800-3100 słychać charakterystyczny gwizd dochodzący z okolic silnika. Dźwięk ten pojawia się tylko podczas pracy silnika na biegu. Na luzie nic nie słychać. Będę wdzięczny za pomoc w zlokalizowaniu usterki. Dodam jeszcze , że samochód pracuje idealnie i nie ma żadnego innego objawy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli ten gwizd się pojawia tylko podczas jazdy przy obrotach 2800-3100 ? zawsze ?

Czy jest on uzależniony od prędkości ? np czy na pierwszym biegu też ?

VISKO? , wentylator elektryczny? pęd powietrza ? opony ?

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dźwięk raczej dochodzi z przodu samochodu. Pojawia się zawsze we wspomnianym przeze mnie zakresie obrotów i na różnych prędkościach. Na moje oko pęd powietrza i opony odpadają. Na letnich i zimówkach jest to samo. Myślę, że wentylator też można wykluczyć bo huczał by cały czas. Jak ktoś ma jakieś pomysły co sprawdzać to proszę pisać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to jest tylko na 5 biegu o przy obrotach 2800-3100 to i pęd powietrza może być wystarczający duży aby jakieś luźne osłony się przemieściły i obcierały o coś co jest w ruchu obrotowym.

hmm... może coś przy kole ? albo wiatrak obciera ?

Jaką masz skrzynię ? bo jak automat to może z niej ?

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.