Skocz do zawartości

X3 E83 Panorama szyberdach, rozdzielone rolety


badboy_89

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy, mam dosyc nie typowy problem, Mój szyberdach Panorama działa doskonale, lecz ta ostatnia roleta spada na dół jest rozdzielona od pierwszej rolety, poprzedni wlaścicel musial to uszkodzic i zapewne wyrzucil jakies czesci, na necie nie ma wogole filmiku jak powinno to działac i jak sa te rolety polaczone,

ustaliłem ze brakuje mi tego:

 

nr czesci oem: 54107130989

lg_0ca5fadd-103e-4fe4-ba62-6df8b336d047.jpg

 

niemam wogóle tej kratki.... od czego zaczac jak to naprawic ? czy ktos ma na sprzedaz taka uzywana czesc ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj na allegro tam jest sporo aukcji panoramy całych i na części. Zadzwoń do http://www.szyberdachy.waw.pl największych serwis takich napraw, tani nie są ale mają dużo części zamiennych. Swoją drogą czy uda Ci się złożyć to samemu to nie wiem, samej panoramy jest sporo w sieci i filmów i przewodników. Swojego czasu było kilka ogłoszeń na Olx naprawy panoramy w X3 i X5
x3334a545255abac1e52.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za zainteresowanie, bede tam dzwonil, sam dach dziala bez zarzutu tylko ta ostatnia tacka jest nie polaczona z 1wsza. Podjerzewam ze poprzedni wlasciciel mial problem z dachem i niemial jak dostac do dachu szarpal i polamal to wszystko. Teraz tylko jedna tacka jezdzi a druga musze reka wyciagac jak dojedzie maxymalnie do tylu i spadnie

 

edit. Na allegro malo kto wie o co chodzi nikt tego niema, a Pan z Wawy, zmeczony chyba zyciem lub zly dzien miał rozmowa w stylu, po co Pan dzwonil Panie my tu robote mamy, nie pomoge Panu jest problem prosze przyjechac porad nie udzielem czesci brakujacych nie sprzedaje tylko cale zestawy, a jak jest to pierdola brakujacy plastik to dzwonic do Wiesia ze stodoły, nie interesuje mnie ze Pan ma daleko do nas.

 

Dla mnie szok ze tak mozna prowadzic polityke firmy, nie zebym chcial pierdolic glupoty i naciagac na czas Pana z Wawy, grzecznie powiedziałem o co chodzi czego mi brakuje i czy maja taka cześć do sprzedaży,

 

wystarczyło krótkie nie nie mamy prowadzimy tylko naprawy dziekuje do widzena.

 

edit:

 

1c36cbd238fcedab.jpg

 

U mnie tacka numer I jezdzi normalnie, ale tacka numer II nie jest przyczepiona do Tacki numer I, i dzieki temu przesuwajac tacke I do konca ta popycha tacke numer II ktora spada na doł ( co jest normalne) i w momencie jak chce spowrotem zasunac do konca tacke numer I ta nie zabiera spowrotem ze soba tacki numer II.

 

Brakuje mi jakiegoś połączenia tych dwóch tacek, czy ktoś dysponuje zdjeciami jak to powinno wygladac i czego moze mi brakować ?

 

edit:

 

napewno nie widze u siebie tych rzeczy:

http://c1552172.r72.cf0.rackcdn.com/485782_x800.jpg

282032_x800.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak jest z fachowcami. Ci podobno są najlepsi choć mało nie biorą i jak widać nie narzekają na brak klientów, choć też nie rozumiem takiej kultury i podejść do człowieka. Szyby można odkręcić bez problemów po zamknięciu dachu tylna jest na śrubach 4 przednia na 6 wtedy będziesz miał zamknięty dach i zobaczysz od góry jak to wygląda. Dalej to tylko metoda dedukcji, prowizorycznie możesz połączyć od góry dwie rolety ale nie będzie przerwy po uchylenie szyb, nie wiem czy takie rozwiązanie cie satysfakcjonuje. Jakaś aluminiowa kratka napewno nie będzie to już to. Chyba że kupisz w ASO mechanizm i oryginalna kratkę ale pewnie nie jest tanie.

728566838fe01abdd094247563946e35.jpg

 

0e6a75f1c62cde37a50afe109f09a0b9.jpg

 

1eee723f147b88fd003d5d493ce743c8.jpg

x3334a545255abac1e52.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i powoli sie rozjasnia. Wygada na to ze brakuje mi tylko tej kratki, teraz pytanie czy ta kratka spala ze soba te 2 tacki czy jeszcze jakies linki musza byc ? Domyslam sie ze w jakis sposob przy powrocie rolety ta krata lapie ta druga tacke ? Jeszcze raz dziekuje za zainteresowane

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha i gdyby je polaczyl prowizorycznie od gory ze soba. Wtedy roleta odsunie sie do polowy bo ostatnia packa nie spadnie na dol robiac miejsce dla 1wszej. Tam musi byc jakis sprytny mechanizm ktory w momencie powrotu podnosi tacke nr II i ciagnie ja spowrotem. Mam nadzieje ze ta kratka to robi

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tu masz filmik tylko troszkę ciemno w garażu, ale ta kratka jest połączona z tylna częścią rolety. Można powiedzieć że to poprostu roleta składająca się z dwóch części. Nie zauważyłem żeby gdzieś z tyłu na wysokości bagażnika jedna część opadała one chyba obydwie jadą na jednej płaszczyźnie do końca. Ściąg szybę tyną i przesuń rolete trochę do do tyłu żebyś miał dostęp do łączenia, po czym połącz je razem np jakaś taśma tak na chwile i sprawdź jak będzie wtedy, przypuszczam że będzie działać wszystko, potem połącz je jakoś na stałe. Tylko szczelina na uchylonym dachu będzie się robić z przodu bo roleta będzie jak by jedna połączona. Panoramy już tak mają że szwankują po latach to częsty problem, moja kilka tygodni temu przestała podnosić tylna szybę co jest standardem. Spotkałem się z opinią że w 10 letnim BMW powinno się jej dotykać jak najmniej, bo mechanizm od słońca i pracy musi ulec w końcu awarii.

 

x3334a545255abac1e52.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

tutaj masz filmik - to jest instukcja BMW - Pdf / 3D

 

 

.... jak rozebrac dach panoramiczny - BMW E53 E61 E70 E83 E91 Panoramadach Mechanism Disassembly

 

 

 

.... jak zlozyc dach panoramiczny - BMW E53 E61 E70 E83 E91 Panoramadach Mechanism Assembly

 

 

 

 

.... czym smarowac elementy mechaniczne dachu - zalecenia BMW :

Cassette Lubricant

Würth Glide Grease Part No. 0893898

Pozdrawiam Andrzej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

I jak kolego ogarnąłeś temat ?

Uruchomiłem dziś dach, myślałem że wszystko jest połamane, a tutaj miłe zaskoczenie, przytrzymując długo przycisk, dach wykonuje cały proces, uchyla, zamyka, przesuwa, wszystko dziala oki.

Problemem jest połamana roleta, a konkretnie ta metalowa blach, która spaja 2 elementy rolety ze sobą nie jest na swoim miejscu. Posiadam ten element jednak nie wiem czy jeszcze czegoś mi nie brakuje.

Druga część rolety jest schowana pod podsufitką, jednak nie chce wyjść ani do przodu ani do tyłu i uniemożliwia rolecie numer jeden pelne schowanie a tym samym pełne otwarcie dachu. Czy ktoś jest w stanie mi pomóc ? Chciałbym ogarnąć ten dach mimo że już końcówka sezonu ;).

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.