Skocz do zawartości

SWAP N42 na M54


Palec11

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jak myślicie warto SWAPOWAĆ N42B20 na M54B25 ? To i to będzie w automacie wymienię w zasadzie prawię wszystko silnik skrzynię hamulce wał dyfer wydech. Za kilka miesięcy pomyślę o instalacji LPG żeby jeździć za free prawie że.

Auta nie chce sprzedawać bo blacha zrobiona nie ma rdzy po zimie nic nie wylazło.

 

Na co zwrócić uwagę na co uważać ? Jak rynek przyjmuje auta po SWAPIE (w razie sprzedaży) auto będzie zadbane.Dodam że wszystkie części bd pochodzić od auta z wersji angielskie.Przy SWAPIE chce wymienić odmę świecę uszczelkę pokrywy zaworów olej + filtry.Co jeszcze warto wymienić ? Wszelkie wasze przemyślenia miele widziane fajnie by było jak by ktoś kto jeździ autem po SWAPIE się wypowiedział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mając silnik na wierzchu wymienił bym wszystkie simeringi plus uszczelke klawiatury (to można pominąć i sprawdzić później czy będzie ok) ale uszczelke miski i podstawy filtra oleju wymienił bym napewno bo do miski jest okropny dostęp. W razie sprzedaży dość ciężko sprzedać takie auto. Chyba że za kilka lat i będziesz chciał kilka tys to nie będzie problemu. Jak chcesz sprzedawać za sporą kasę to bardzo ciężko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale chyba po swapie na m54 sprzedam drożej niż z N42 ? I ktoś coś podpowie ze strony technicznej ?

m54 sprzedasz drożej

od strony technicznej to 330i(miałem Ci) różni się wieloma rzeczami

w skrócie to: silnik, wiązka, sterownik(kwestia immo pozostaje), skrzynia, sprzeglo, wal, dyfer, pol osie, zapewne jeszcze bedzie inny stabilizator przod(jak sie myle to prosba o sprostowanie), chłodnica

no i jeszcze kwestia zawieszenia i hamulcow..

zeby bylo z glowa to jeszcze:

amortyzatory

tarcze, zaciski, jarzma

przechodzić chcesz z małej mocy na wiele większą

pozostaje jeszcze wydech, teoretycznie sterowanie klapka w wydechu(jezeli klopot to mozna odpuscic)

 

ja bym odpuścił bo nie chciałoby mi się grzebać

chyba że masz super stan swoje auto i tanio angola no to może może..

ogólnie osobiście nie kupiłbym e46 po swapie, szukałbym oryginału(nawet jeżeli miałbym dołożyć $$)

w 330i są też inne lampy przod(ramki w środku są srebrne zamiast czarnych) no i jest dolna część zderzaka zawsze srebrna

zapewne jeszcze licznik też jest inny i jeszcze o czymś zapomniałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.