Skocz do zawartości

[E92] montaż zmieniarki + kodowanie ncs


mycha0007

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, długo szukałem odpowiedzi ale nie znalazłem konkretnej odpowiedzi

 

Posiadam w moim aucie opcje wyposażenia $694, zakupiłem więc zmieniarkę zamontowałem i przystąpiłem do pierwszego w życiu kodowania. Do modułów CAS i FRM dodałem opcję wyposażenia $672 dodatkowo w FRM skasowałem opcję $694. W module CAPPL odszukałem pozycję CDC i zmieniłem na aktiv potem zakodowałem. W i-drive pojawiła się zmieniarka i możliwość wyboru płyt od CD1 do CD6 niestety opcja jest zacieniona i nie widzi żadnej płyty. Szukając przyczyny odłączyłem wtyczkę od zmieniarki i brak jest światła w światłowodzie. Auto zakupiłem z uszkodzonym modułem mulf jest on odpięty i w miejscu wtyczki jest założona pętla światłowodowa dzięki czemu wybieranie głosowe działa i i-drive się nie przycina. Moje pytanie jest następujące czy wtyczka która jest fabrycznie wyprowadzona w bagażniku do zmieniarki jest gotowa do montażu czy trzeba gdzieś dodatkowo wpiąć się w linię światłowodową? Wtyczka na początku była zawiniętą w taki gąbkowy pokrowiec nie posiadała żadnej zatyczki ani pętli co wskazywałoby na to że przewody nie są wpięte w linię. (jak wyciągnę pętlę z modułu mulf tam widać światło). Jest sporo wątków związanych z e60 i tam trzeba dodatkowo do wtyczki od zmieniarki wpiąć ręcznie światłowody znajdujące się za schowkiem u mnie są już zintegrowane z wtyczką tylko "ślepe". Szukałem również schematu prowadzenia światłowodów w moim aucie ale niestety bezskutecznie dlatego wolę zapytać nim rozbiorę pół auta.

 

Zmieniarka po podpięciu wtyczki daje oznaki życia mieszając przez chwilę płytami z magazynku.

 

Nie sprawdzałem czy inpa widzi zmieniarkę bo powiem szczerze jeszcze nie wiem jak, ale przypuszczam że nie będzie jej widzieć skoro nie dociera do niej wiązka światła.

 

z góry dziękuję za cenne wskazówki

 

ps jeszcze jedno pytanko kodowanie pustym plikiem FSW_PSW.MAN oznacza dosłownie pusty plik który nie zawiera żadnych wpisów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz jeszcze podłączyć zmieniarkę w pętle światłowodu. Z tyłu pod siedzeniem pasażera po lewej stronie jest pętla. Światłowody od zmieniarki są już tam podciągniete ale nie wpiete w pętle. Musisz ją rozdzielić, przesunąć wejścia/wyjścia i dołączyć światłowody od zmieniarki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybka odpowiedz faktycznie światłowody były na osobnej kostce nie podpięte. wszysztko działa. Teraz zostaje mi sprawdzić czy mam zaktualizowana nawi i ewentualnie aktywować mp3. Postaram sie tez zrobić jakiś poradnik dla osób zaczynających.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.