Skocz do zawartości

E30 na pierwszy samochód dla młodego?


Bartoszz

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam i szukam tego samochodu, ale wracam do tego którego szukałem na początku. Mianowicie E30. Odkąd zacząłem interesować sie motoryzacją to był pierwszy samochód który chciałem kupic. Przestraszyły mnie opinie, ze pieprzy tam sie wszystko od silników, przez elektryke az po blachy. Co do blach, samochód ma ponad 23 lat, zdarzają sie sztuki które siegają i 35. Interesują mnie silniki 1.6 i 1.8. Po pierwsze spalanie, po drugie podobno łatwiejsza dostępność do części, po trzecie nie mają zbyt duzo mocy co nie bedzie kusiło.

Chciałbym aby ten samochód troszkę mi posłużył, bede nim dojeżdżał do szkoly. A jednak takie stare wozidełko to coś pięknego. Wracając do silników jak w kazdym BMW usłysze 6>4 cylindrów. Bo kultura pracy silnika i dzwiek. Mlody jestem wiec spalanie i oc jest dla mnie wazne, a co najważniejsze to najniższa awaryjność ów silnika. Poleca ktoś jakieś jednostki? Zwracać uwagę bardziej na silnik czy blachy? A i budżet tak okolo 15tyś ale jak bedzie potrzeba i ladna sztuka sie trafi to moze i 20 dam ale to juz musiałaby być perła w której nic nie ma do roboty :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze

Hej.

 

Przede wszystki to stan budy, zawsze to jest najważniejsze. Silnik 1,6 lub 1,8 serii m40 mają swoje wady. Chodzi o wałki i popychacze. Ale są dość dynamiczne, nie palą nie wiadomo ile. 6 garów to m20, wiekowa konstrukcja, raczej już jako 3 auto w domu niż do używania na co dzień ale z drugiej strony bardzo mocne motory i przebieg im nie straszny.

 

PZDR>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.