Skocz do zawartości

Glosny Ulter


Majes24

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pewien problem, a mianowicie zamontowem wydech ultera 2x2rurki pod e90 po zamontowaniu auto chodzi naprawdę ladnie basowo i nie jest wcale glosne z zewnatrz. Problem zaczyna sie w srodku, a dokladnie miedzy 2-2.5tys obrotow w kazdym innym zakresie zachowuje sie jak na seryjnym.Wrocil bym ostatecznie do oryginalnego gdyby nic sie nie dalo zrobic ale zderzak zostal juz zmodyfikowany... Ma ktos moze jakis pomysl? Szukalem na forum i tym i kilku innych ale zadne z przeczytanych tematow nie odpowiedzialy mi na moj problem... Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup nowy zderzak i po problemie. Sory ale ulter to jest chyba największe badziewie na rynku gdzie sami przedstawiciele ultera nie raz odradzali aby nie kłaść ich produktow do E90 - potwierdzone info sprawdzone u 3-4 dostawców.

 

Nikt Ci tutaj nie poda magicznego sposobu zamontowania ori wydechu po wycięciu kanionu pod ultera. Możesz próbować z wydechem 30i/d ale wydasz drugie tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi porostu o to ze dźwięk na zewnątrz jest naprawdę ładny wewnątrz też jest cisza problem jest tylko w zakresie 2-2.5tys obrotow to nie były same krótkie https://zapodaj.net/66bf6fe1f03dc.jpg.html tak to wyglądało zdjęcie z neta

To co na zdjęciu to jest dokładnie to co masz w aucie? Bo z tego co widzę to Ultera są tylko końcówki reszta to jakaś wydumka....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce zakładać kolejnego posta wiec napisze w tym jeszcze raz od nowa bo już nie wiem co robić...

pacjent to e90 325xi. Na samym początku przyznam ze strzeliłem sam sobie w kolano, a dokładnie zachciało mi się 4 wydechów i okazyjnie udało mi się kupić końcówki ultera z "czymś". Dokładnie wygląda to praktycznie tak samo jak na zdjęciu https://zapodaj.net/66bf6fe1f03dc.jpg.html . Stary tłumik został usunięty, a zamontowane zostało to coś z tym, ze musiał zostać wycięty filtr węglowy bo inaczej nie dało by się tego upchnąć i problem zaczyna się na tym ze brzmi to nawet ładnie do 2 tys obrotów a od 2 do 2,5 jest masakra powyżej jest znów cisza. Czy da się to jakoś poprawić albo czy ma ktoś jakiś pomysł co mogę zrobić ? Zastanawiałem się nad powrotem do pierwotnej 2 rurki w oryginale ale wiąże się to ze sporym kosztem ponieważ zderzak został zmodyfikowany a cale auto jest oklejone w macie...( nie wiem czy tylko mi się wydaje ale silnik zaczął cykać głośniej a po zgaszeniu z okolic gdzie był owy filter jest dziwny dźwięk...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma opcji, żeby powrócić. Nie wiem jak się to nazywa ale zapewne mówisz o tzw. drone z jez. ang. (po polsku nie wiem jak) - buczenie? Możesz wsadzić tłumik zamiast tych dwóch dział co tam masz. Ogólnie to co kupiłeś to jeden wielki gniot.

 

Opcje masz albo wrócić do ori albo wsadzić tłumik i dobiero z tłumika odlecieć dwururką. Ewentualnie zrób przelot w tym cudzie techniki i te dwa jaja wytnij

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dokładnie z zewnątrz jest ładny dźwięk ale w środku buczenie do tego wycieli mi też ten filtr węglowy aby się zmieściło bo tam strasznie ciasno ale zauważyłem że auto zaczęło po tym zabiegu jakby cykać a po zgaszeniu z miejsca tego filtra jest dziwny dźwięk z chęcią bym wrócił do ori pomijając koszty ze za zabieg "wstawienia" tego czegoś skasowali 350 i zapłacił bym ponownie ale zostanie kwestia zmodyfikowanego zderzaka ... chodzi o to ze auto jest cale oklejone w macie nie wiem jak wyjść z tej patowej sytuacji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuje tak jak piszecie a czy możecie mi Panowie podpowiedzieć czy jesli wycieli mi ten filtr weglowy ma to jakies negatywne działanie? (Tak jak pisałem wyżej auto jakby po tym zabiegu zaczęło cykac a po zgaszeniu spod auta gdzie byl filtr wydobywa sie dziwny dzwiek jakby porownac go do glosnego pastucha....)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.