Skocz do zawartości

bmw e53 4.4 skrzynia 5hp24 problem


darecki04

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

mam problem ze skrzynią biegów w bmw e53 4.4 286km. Jest tam skrzynia 5hp24.

podczas jazdy z prędkością 70km/h obroty około 1500 czuć tak jakby skrzynia nie wiedziała czy ma jechać na 4 czy 5. Występuje takie minimalne falowanie obrotami. Poza tym wszystko chodzi bardzo dobrze. Czytałem po forach bmw ale nie znalazłem odpowiedzi. Dodam, że olej nie był wymieniany.

Wymiana oleju i filtra usunie ten problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam,

Moglbys kolego powiedziec jak sie skonczyla ta przygoda? Mam identyczne objawy. Auto nie ma problemow z moca ale erratycznie przerzuca co poniektore biegi. Dluga 1, kopniecie przy hamowaniu na skrzyzowaniu itd. Niestety ani InPa anie Rheingold nie pokazuja zadnych bledow. Wiec nie wiem w co rece wsadzic. Czy konwerter czy mechatronik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIemniej jednak jest wiele zwiastunow ktore wpierw zapowiadaja ze Bede Mial Wydatki a dzieki doswiadczeniom innych kierowcow i z braku $ moge wiele zrobic sam. Musze jednak miec pewnosc ze to wlasciwy trop.

Nie majac wiele doswiadczenia wymienilem dziurawy kolektor wydechowy, półosie ze zmielonymi lozyskami, poduchy, olej w skrzyni. wszystko dzieki YT, Google i forum, i jak trzeba bedzie to i skrzynie rozbiore :P :P :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, słuchaj miałem bardzo podobny problem z tym że bez tego falowania, ale wymieniłem olej i teraz jest wszystko git, problem ustąpił :):):)

I słuchaj nie rób tego sam od tego jest warsztat, podepną cie pod kompa, doradzą, i będzie wszystko jasne :):)

Najprawdopodobniej masz za mało oleju w skrzyni, ale oleju nie dolewaj tylko wymień, razem z filtrem uszczelką i miską :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.