Skocz do zawartości

BMW 330 XD Skrzynia rozdzielacza


Fela

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich

 

Patrzyłem na forum ale niestety mało jest na temat skrzyni rozdzielacza i jej wycieków...

Mianowicie problem zaczął się od nieprzyjemnego zapachu spalonego oleju w kabinie, po zaglądnięciu po samochód nie miła niespodzianka.

Na wyjściu ze skrzynki na tylą oś jest dosyć mocno zabrudzone wszystko.

24cba768b310a33dmed.jpg

 

Miał może ktoś podobny problem? podejrzewam wyciek z oringu uszczelniającego kołnierz przekazania napędu. Jeżeli moje obawy są słuszne proszę o informację czy jest duży problem z wymianą jego? i druga rzecz pasuje odrazu może olej wymienić tylko pytanie jaki tam jest?

 

z góry dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim sprawdz czy nie masz wycieku z okolic okraglej wtyczki skrzyni biegow. Byla montowana wadliwa uszczelka oryginalnie i po jakims czasie przepuszcza tak ze leje sie tam na potege i generalnie wtedy caly dol jest zarzygany. Jak sie potwierdzi to trzeba wymienic wtyczke.

Co do oleju w skrzynce to dokladnie nie pamietam ale ponizej 1l wiec jakby ubywalo to pewno bys juz go nie mial

to nieprawda, że ten bigos zaszkodził
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochód odstawiłem do mechanika, jutro będę wiedział co jest grane. Zasugerowałem mu delikatnie to co napisałeś i będzie patrzył. Z tego co mi powiedział na temat oleju to wygląda jak ze skrzyni. Jak będę wiedział to dam znać.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej z rozdzielacza czy skrzyni to generalnie wygladaja tak samo - sa czyste, wiec trzeba popatrzeć skad leci.

Od razu Ci mowie ze jakby to była wtyczka to mimo ze kosztuje grosze to wymiana nie jest tania. Można wtedy od razu zrobić regeneracje mechatroniki skoro bebechy bylyby wyjmowane

to nieprawda, że ten bigos zaszkodził
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa rozwiązana, jak stwierdził znajomy który zajmuję się skrzyniami automatycznymi lało się z "przelotki". Wymienić ją to niestety trochę gimnastyki przez to, że samochód ma x-drivea ale cała zabawa z wymianą filtra, oleju i przelotki w skrzyni kosztowała mnie tylko 650 zł ( materiał + robocizna), także wydaje mi się że cena dobra...:-) jak by ktoś potrzebował namiar z małopolski to mogę śmiało polecić.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Sugerowałem to przed wymianą ale stwierdził, że jeżeli nic się nie działo przed wymianą to poźniej też powinno być dobrze. A to zawsze może mi zrobić a koszt około 500 zł za kompletną regenerację mechatroniki także wydaje mi się, że cena też jest przystępna..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • Zasłużeni forumowicze
Sugerowałem to przed wymianą ale stwierdził, że jeżeli nic się nie działo przed wymianą to poźniej też powinno być dobrze. A to zawsze może mi zrobić a koszt około 500 zł za kompletną regenerację mechatroniki także wydaje mi się, że cena też jest przystępna..

 

Ciekawe co w tych pieniądzach ma być wymienione, bo akurat w przyszłym tygodniu regeneruję u siebie mechatronika i same części to koszt ok. 1500zł....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.