Skocz do zawartości

318tds Ciężko odpala/szarpie po uszczelnieniu pompy


wesolovwsky

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Posiadam bmw E36 1.7tds od jakiegoś czasu ciężko mi odpalał na zimnym i ciekła ropa z pompy więc udałem się do mechanika który uszczelnił pompę i wszystko pięknie nic nie cieknie tylko jest jeden problem powiedział że "nie może ustawić parametrów na pompie" i od tego momentu samochód czy to zimny czy ciepły z trudem odpala a na zimnym szarpie/spadają obroty i dymi gdy się nagrzeje pracuje równo i nie dymi. Udałem się do drugiego mechanika który powiedział że możliwe ze pompa przeskoczyła na rozrządzie jak montowali ją(co jest dla mnie trochę dziwne ) i twierdzi ze kąt wtrysku jest dobry. Dodam że przed uszczelnieniem pompy gdy silnik się nagrzał odpalał od strzała a teraz czy to zimny czy ciepły odpalić go trudno ( co do mocy to auto ma moc i przyspiesza bardzo dobrze lepiej niż przed uszczelnieniem tylko te odpalanie eh) czy jest tu ktoś kto mógł by mi przybliżyć w czym może leżeć problem lub polecic dobrego mechanika w okolicach warszawy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Prawdopodobnie masz złą dawke - i to jest chyba ten parametr,którego nie mógł ustawic pierwszy mechanik.

Jeżeli pompa przeskoczyłaby na rozrządzie,to nie mogłoby byc prawidłowego kąta wtrysku.

Poszukaj kogoś z komputerem (INPA lub DIS - inne programy nie ogarniają tdsa),podłącz i sprawdź parametry dawki oraz kąta.

http://images75.fotosik.pl/97/7ea837af20c745c4.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.