Skocz do zawartości

Kamera cofania nie działa


kozyra5

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Wie ktoś może gdzie znajdę bezpiecznik od kamery cofania? - instrukcji niestety nie mam i w necie nie udało mi się znaleźć.

Nagle przestała działać, na idrive żadnych błędów nie ma, opcje kamery są szare/nieaktywne, chciałem zacząć od sprawdzenia czy dostaje napięcie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zalałeś wodą przy ostatnim myciu? Akurat przy tylnej mi sie to nie zdarzyło ale przy top viev w lusterku miałem podobny problem. Do czasu aż wyschła po myciu, pare dni to trwało. Edytowane przez Pemek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myłem samochód ale przecież nie pierwszy raz. Wyjąłem kamerę i na kaloryferze się suszy.

Jak wrzucę wsteczny to bez kamery ekran wygląda tak samo jak z kamerą, może prądu nie ma. Jak wrzucę wsteczny to na kablu powinien się pojawić prąd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Znalazłem już winowajcę - moduł kamery. Kupiłem na allegro używany, tylko że taki co obsługuje kamery w lusterkach i zderzaku, myślałem że będzie go można dokodować - ale niestety nie:(

Kamera działa, ale wyświetla się błąd "kamera uszkodzona" przy każdym włączeniu wstecznego.

Także jak by Ci też padł moduł to kup taki co ma tyle samo wyjść na kamery.

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 8 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 lata później...

Witam,

również od niedawna mam kłopot z kamerą cofania. Jeżdżę autem od roku i problemu nie było. Przeglądałem to forum i ktoś pisał, że pojawia się komunikat o błędnie działającej kamerze.

u mnie wygląda to następująco:

na 10 włączeń wstecznego biegu kamera zadziała przy 3-4 próbach,

nie ma komunikatu o błędzie,

często po włączeniu wstecznego biegu i odczekaniu 30 sek. kamera zadziała,

wszystkie ikony są wyszarzone, ale czasem ikona włączenia kamery podświetla się, ale nie uruchamia obiektywu,

Ktoś pisał o wymianie modułu kamery, tylko zanim się zabiorę za wymianę chciałbym się dowiedzieć czy w ogóle jest możliwość sprawdzenia jego działania.


dzięki z góry za pomoc

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

również od niedawna mam kłopot z kamerą cofania. Jeżdżę autem od roku i problemu nie było. Przeglądałem to forum i ktoś pisał, że pojawia się komunikat o błędnie działającej kamerze.

u mnie wygląda to następująco:

na 10 włączeń wstecznego biegu kamera zadziała przy 3-4 próbach,

nie ma komunikatu o błędzie,

często po włączeniu wstecznego biegu i odczekaniu 30 sek. kamera zadziała,

wszystkie ikony są wyszarzone, ale czasem ikona włączenia kamery podświetla się, ale nie uruchamia obiektywu,

Ktoś pisał o wymianie modułu kamery, tylko zanim się zabiorę za wymianę chciałbym się dowiedzieć czy w ogóle jest możliwość sprawdzenia jego działania.


dzięki z góry za pomoc

Pozdrawiam

A ista pokazuje jakies blędy? Opis dość fajny ale bez podłączenia pod komputer to ciężko powiedzieć. Może być coś ze sterownikiem, moze coś z instalacją

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.