Skocz do zawartości

[E87] Skrzypiąca deska rozdzielcza w dziwny sposób...


Kamil_em

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, na wstępie zaznaczam że czytałem podobne tematy na forum i swojego problemu nie odnalazłem. Nie jest to trzeszczenie słupków, łączenia deski ze słupkami, kratki nawiewu nie pomaga nawet na chwile stukanie pięścią w różne miejsca na desce od góry. Wkładanie klinów nie pomaga. Dźwięk dochodzi ze środkowej części deski rozdzielczej, raczej od góry. Jego częstotliwość oraz natężenie jest uzależnione od obrotów silnika. https://youtu.be/C_oMy_Imvac Tak to wygląda. Auto z 2005 roku. Proszę o odpowiedź, co to może być, czy trzeba będzie zdejmowac deskę? Pozdrawiam serdecznie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Pod lusterkiem wstecznym jest taka plastikowa obudowa (tam chyba znajduje się jakaś dioda/lampka). Sprawdź, czy to czasem nie to - jak będziesz słyszał takie odgłosy, to przytrzymaj ją palcem. Ja miałem podobnie przy głośniejszym słuchaniu muzyki - w momencie gdy pojawiał się bas, to było słychać podobne dźwięki jak u Ciebie. Ciągle wydawało mi się, że odgłos dochodzi z deski rozdzielczej, a to jednak była ta plastikowa obudowa. Ja ją przykleiłem i już nie mam tego problemu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

fdrey, dziękuję za sugestię, jednak u mnie to nie było to.

Dla wszystkich: problem rozwiązany, odgłosy dobiegały z głębi deski rozdzielczej, jednak była to... górna osłona (atrapa) silnikaJeżeli ogłosy dobiegają z deski rozdzielczej, to nie zawsze trzeba ją rozbierać!! Warto sprawdzić komorę silnika, w szczególności dokręcenie śrubek na plastikach. U mnie ewidentnie odgłosy dobiegały z deski...... I co się okazało.

Mam nadzieję, że może to komuś pomóc w przyszłości.

Temat można zamknąć. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.