Skocz do zawartości

Dystans między tarczą hamulcową, a piastą.


swistar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pewien dylemat. Chodzi mi o tarczę hamulcową tył do z4.

Bo jak wiadomo dystans w zasadzie zakłada się na tarczę hamulcową która osadzona jest na piaście. A co będzie się działo prócz przesunięcia tarczy jeśli zastosujemy inną kolejność? Na piastę założymy dystans przelotowy 10mm z kołnierzem, na odpowiednio przetoczony dystans założymy tarczę hamulcową, a na tarcze zwyczajnie felgę. Wiadomo, że prócz przesunięcia tarczy (co będzie skutkowało przymusem przerobienia całego zacisku) przesunie się całe koło na zewnątrz o 10mm. Najważniejsze jest to jak to się ma do bezpieczeństwa i sztuki wszelkiego rodzaju rozsądnego tuningu i swapowania części. Ogólnie myślałem nad zmianą piasty (swap np. od e9x ///M).

 

Akurat do z4 na tył nie dopasuję innej piasty, a mam problem z założeniem większych tarcz. Problemem jest elektryczny ręczny, bo dzięki temu tarcza oryginalna jest płytko osadzona. A wszelkie większe tarcze z mocniejszych aut mają głębokie osadzenie dlatego, że ręczny mają bębnowy. I tu właśnie jest największy problem. Przewertowałem wszystkie modele bmw z elektrycznymi ręcznymi i jedyne co w miarę uda mi się dopasować to f10 535xd. U mnie jest tarcza 300mm, a w f10 345mm i f10 ma największy zacisk elektryczny. Jedynie takie rozwiązanie będzie dobrze wyglądało.

Ale czy będzie bezpieczne?

były e36 od 316 do 320,kilka e46 od 318 do 323,e39 525tds,z3 2.8,z4 3.0

z4 jest fajne ;) ale tylko e89

http://img442.imageshack.us/img442/4116/z4avatar.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

wkladajac dystans miedzy tarcze a piaste pozbywasz sie kołnierza centrujacego i to najwiekszy problem ale to nic przerabiałem ten temat z kolega ostatnio w AR gdzie wkladal hamulce z vw pheaton .

w piascie musisz skrócic kołnierz tak by nie wysawal poza dystans. dystans musisz wykonac z kolnierzem najlepiej tez ze srubami wtedy dokrecasz taki kolonierz na to zakładasz tarcze i jest gites pokusiłbym sie o wykonanie tego dystansu ze stali. odsuwajac zacisk na zewnatrz wystarczy wytoczyc takie grube podkladki zalozyc dluzsze sruby i bedziesz miał elegancko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.