Skocz do zawartości

[E46] - kodowanie funkcji BC a Airbag


Evanthas

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Pacjent to bmw e46 320d 2002r. Chciałbym prosić o pomoc w rozwiązaniu dwóch problemów (możliwe, że powiązanych ze sobą):

 

1. Przycisk BC zwyczajnie nie działa. Manetkę zamówiłem nową, podłączyłem i dalej nic. Postanowiłem więc zamówić kabel z interface do bmw, aby móc zakodować opcję BC w NCS expert i przy okazji korzystać z inpy.

 

Po wykonaniu wszystkich kroków zgodnie z opisem znalezionym w internecie i zmienieniu BC na aktiv przycisk dalej nie działa.

 

2. Przy włączaniu zapłonu nie pokazuje mi się kontrolka AIRBAG na liczniku. Co więcej po wypięciu poduszki powietrznej i włączeniu zapłonu dalej nic - założyłem więc że ktoś zalepił kontrolkę.

 

Po podpięciu pod komputer i odczytaniu błędów ku mojemu zdziwieniu nie było błędu AIRBAG (a przecież być powinien bo jeździłem samochodem z wypiętą poduchą). Czy wiecie co może być przyczyną takiego stanu rzeczy?

 

Czy niedziałający przycisk BC może być powiązany z AIRBAG ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Nie ma żadnego błędu w airbag? :shock: podejrzewam taśmę kierownicy, nie jest uszkodzony przewód od przycisku bc? Często łamią się w e46, tu foto o co chodzi:

http://images.tinypic.pl/i/00862/popgfu6bxh91.jpg

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

 

Kabelki na bank są sprawne - zamontowałem fabrycznie nową manetkę.

 

W pamięci błędów nie było błędu poduszki - a być powinien gdyż tak jak mówię jeździłem z wypiętą poduchą.

 

Czy poduszka może być jakoś powiązana z BC ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

pewnie mata zajętości siedzenia pasażera , opcje sa dwie

kupisz emulator ,ze ktoś siedzi cały czas (uwaga na buble takie ci pokazują ze nikt nie siedzi cały czas )

druga opcja to wykodowanie maty NCS znajdziesz nawet info w moich postach podwałem kiedyś

po wykodowaniu trzeba odłączyć sterownik maty od sterownika pod siedzeniem dopiero się wykasuje błąd

mi w e46 idiota wydłubał diode którą później musiałem dolutować właśnie z powodu maty w siedzeniu

podłącz pod komputer i sprawdź jakie błędy może tylko ktos odłączył poduszkę kierownicy i zapisał sie błąd lub czasami ruszenie siedzenia

powoduje zapalenie sie poduszki i ktoś nie widział co zrobić przed sprzedażą i zakleił taśmą kratkę w której jest dioda w liczniku .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.