Skocz do zawartości

Prośba o opinię i poradę F20 116d


Jarzyq

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

mam do kupienia ładną BMW F20 116d 116km, jednak nic nie mogę znaleźć na temat tego silnika. Wpisałem VIN w jakiś dekoder, niby wszystko się zgadza, kolor, rok prod itd. silnik pokazuje N47T. Po wpisaniu na forum, to widzę, że to są różne pojemności. Ktoś ma doświadczenia z takim autem i z tym silnikiem? Przede wszystkim interesuje mnie awaryjność, oraz na co trzeba zwrócić uwagę. Czy warto wchodzić w taki okaz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie nabyłem przy przebiegu 170k ....

Z tego co wiem to standardowo wadą jest rozrząd i za jakiś czas będę się musiał tym zająć.

Trzeba pilnować wymian oleju....

Pierwsza wada to schowek który moim zdaniem przeszkadza przy operacjach z hamulcem ręcznym ale to pewnie wada całej serii f20 ?

Bardzo słabo działa ten cały idrive tzn.bardzo zmula ale to może kwestia nieaktualnego oprogramowania..

Auto mimo 115km jeździ przyjemnie a co najważniejsze jest bardzo oszczędne na czym mi najbardziej zależało.

Można chipować na około 180 km więc myślę że będzie już całkiem fajnie się zbierać.

Komfort jazdy bardzo fajny i tu nie mam co narzekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mam manual wlasnie...

Troszke sie reguluje schowek i jest ok wiec odwoluje;)

Idrive dzisiaj dzialal juz ok moze mial chwile zwiechy...

Poza tym auto bardzo oszczedne poki co 6,0 litrow na eco pro po Wawie(troche miasto troche ekspresowki)

Probuje wybadac jak najmniejsze spalanie...

Jednak po przejechaniu juz pierwszych 1500 km jedna rada !!! Robić chipa na te 180 km bo te 116 km to jest bardzo mało i komfort wyprzedzania nawet w trybie sport jest bardzo ograniczony..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.