Skocz do zawartości

e46 330XD 204KM Szarpanie skrzynią i drgania


Grzechu2424

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

 

Pacient to BMW e46 330XD 2003r Touring 150KW 204KM

Rzeczywisty przebieg 208tys

 

Problem wygląda następująco podczas jazdy na dystansie ponad 70km (trasa typu 70-100km/h (krajówkami)) zaczynają pojawiać się drgania na skrzyni występują one gdy np przy prędkości 80km/h na 5 biegu zdejmuje nogę z gazu drgania są dość mocne i przenoszą się na karoserię tak samo dzieje się podczas mocniejszego dodania gazu (nie deptanie do oporu tylko lekkie przyśpieszanie) i nie ustaje to wraz z wzrostem obrotów testowałem do 2500obr/min więcej wolałem nie ryzykować. Natomiast gdy dodam gazu (aby utrzymać prędkość, lekkie wciśnięcie gazu) drgania bardzo słabną coś tam czuć w tle ale w porównaniu do hamowania silnikiem lub lekkiego przyspieszania różnica jest ogromna) czuć to na biegach od 3 do 6 po wciśnięciu sprzęgła podczas jazdy na tych biegach drgania ustają tak jak przy lekkim wciśnięci gazu. Jak ta anomalia się pojawiła to nie ustała dopóki nie zatrzymałem się na stacji benzynowej dosłownie na 10 min i drgania ustały i podczas dalszej jazdy nie było czuć nic.

 

Teraz moje pytanie z tego co czytałem możliwości jest wiele dyfer wał dwumas itp. każdy użytkownik miał nieco inne objawy jakieś stuki z okolic skrzyni szarpnięcia itp ja u siebie tego nie słyszałem i z tego co wyczytałem w różnych tematach od różnych użytkowników najbardziej podobne sytuacje dotyczyły koła dwumasowego. ale dlaczego w takim wypadku nie występuje to cały czas ? (robiłem polecany test przyśpieszania na 5 biegu z 1000obr/min i nie czułem żadnych drgań)

Odkąd mam samochód 6 miesięcy to wystąpiło to tylko 2 razy

 

Uprzedzając komentarze jedz do mechanika itp. za które dziękuje z góry ;)

Gdy stało się to pierwszy raz byłem u mechanika ale jak zaparkowałem zgasiłem silnik i po ponownym uruchomieni do jazdy testowej nie było już nic czuć i mechanik mówił że wszystko elegancko działa nic tylko jeździć. Anomalia wystapiła tylko 2 razy więc ciężko jest mi tak dojechać do mechanika jak akurat to wystąpi.

 

Czy ma ktoś jakieś sugestie albo miał podobny problem ? Co można sprawdzić jakie testy wykonać ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Wcześniej nie natrafiłem na ten temat. Po przeczytaniu go jest to faktycznie bardzo podobne i na pewno sprawdzę wał napędowy lecz dalej nie daje mi spokoju że to się dzieję po przejechaniu dłuższego dystansu (ponad 70km)i przez pół roku wystąpiło to tylko 2 razy jeżeli moja awaria jest taka sama jak w temacie który podałeś gdzie był uszkodzony: "Łącznik elastyczny (od strony skrzyni)" to czy takie drgania mogą występować naprawdę sporadycznie ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.