Skocz do zawartości

Ogrzewanie


kulturysci

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

 

zaznaczę że szukałem podobnego problemu ale było tylko w dziale serii 5

 

mam taki problem, samochód to 335D 2007r

climatronik, po nastawieniu na 26-27-28 czyli max wieje ciepłem-gorącym powietrzem z kratek od strony kierowcy a od strony pasażera wieje srednio ciepłym a po zmniejszeniu na 23 i niżej wieje w ogóle letnim

 

termostaty sprawne wymienione, samochód trzyma temperaturę 90stopni

 

nagrzewnica się skończyła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytalem o tym bo mialem problem odwrotny - z klimatyzacja. I o ile u mnie to bylo brak czynnika to przy cieplym powietrzu rzekomo jakies tam silniczki nagrzewnicy sie nie otwieraja i nie puszczaja prawidlowo powierza. Nalezaloby wymusic pojedyncze poruszenie kazdej z klapek z osobna i sprawdzenie ktora nie dziala. Kiedys mi to pokazywal mechanik ze swoim modulem delphi.
to nieprawda, że ten bigos zaszkodził
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim aucie w zeszłym roku strona pasażera nie grzała. Strona kierowcy - ok. Jeździłem dosyć długo z awarią (bo sam, nikt nie krzyczał z boku że zimno) i nie byłem jej świadomy, tylko się zastanawiałem że coś długo mi prawa strona auta odparowuje :roll: Diagnoza: nagrzewnica. Kupiłem firmy Denso - ta firma dostarcza nagrzewnice na pierwszy montaż do BMW. Zapłaciłem około 300zł. Na razie działa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie zamiast kupować nagrzewnice zrób płukanie całego układu chłodzenia. Koszt nie duży, a często pomaga. Tak sie dzieje dlatego że w nagrzewnicy zbiera się cały syf. Polecam najpierw przepłukać, dopiero jak to nie przyniesie oczekiwanego rezultatu brać sie za zmianę nagrzewnicy :D :) :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.