Skocz do zawartości

Jaka nawigacja z androidem


bartek1015

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy ktoś mógłby doradzić którą nawigację wybrać do bmw e39 2003 r : http://allegro.pl/listing/listing.php?order=m&string=bmw+e39+nawigacja+adnroid&bmatch=base-relevance-floki-5-uni-1-2-1025

Jest ich sporo i różnią się cenami , może ktoś ma doświadczenie z którymiś producentami . Zależałoby mi na funkcjonalnosci , możliwości zintegrowania jej z kierownicą wielofunkcyjna a także aby dobrze wpółpracowała z nagłosnieniem , mile widziana byłaby również możliwość oglądania telewizji (którą mam w wyposażeniu jednak nie chodzi ze względu na wprowadzenie cyfrowej telewizji). Z góry dzięki. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie te nawi to chińczyki - to oczywiście nie znaczy, że to szajs, ale można trafić albo super jakość, albo do kitu.

Ja ogólnie polecam, sam wsadziłem Hualingana (akurat na Win CE) i jestem zadowolony. Gra to lepiej niż ori, wygląda jak ori, a ilość funkcji kosmiczna. Tv raczej można między bajki wsadzić, bo cyfra dość mocno kaprysi na jakość sygnału i często się gubi w czasie jazdy (chociaż wiele zależy od anteny), ale DVD i inne gadżety śmigają super (ważny dual-zone, żeby np. dzieciaki z tyłu mogły oglądać film, a z przodu na ekranie była nawi).

 

Z nawi na androidzie wiele osób narzeka, że system lubi zamulać, chociaż to pewnie zależy od wsadzonego procesora, a są tam pakowane bardzo różne modele i generacje, więc trzeba dokładnie czytać.

 

Aha! Na jedną rzecz trzeba uważać przy instalacji - te nawigacje lubią pożerać prąd nawet w trybie czuwania auta. Moja np. połyka 0,2A, więc jak auto stało 2 tygodnie, to aku był niemal totalnie rozładowany. Poradziłem sobie z tym montując odpowiedni przekaźnik z opóźnieniem czasowym i teraz jak auto dłużej stoi, to nawi jest w całości odłączana (i całe auto mi bierze 0,02A albo i mniej). Jedyny mankament tego patentu z przekaźnikiem zwłocznym, to wyzerowany zegar, ale po niecałej minucie od odpalenia auta samoczynnie się ustawia na podstawie GPS, więc w ogóle mi to nie przeszkadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie te nawi to chińczyki - to oczywiście nie znaczy, że to szajs, ale można trafić albo super jakość, albo do kitu.

Ja ogólnie polecam, sam wsadziłem Hualingana (akurat na Win CE) i jestem zadowolony. Gra to lepiej niż ori, wygląda jak ori, a ilość funkcji kosmiczna. Tv raczej można między bajki wsadzić, bo cyfra dość mocno kaprysi na jakość sygnału i często się gubi w czasie jazdy (chociaż wiele zależy od anteny), ale DVD i inne gadżety śmigają super (ważny dual-zone, żeby np. dzieciaki z tyłu mogły oglądać film, a z przodu na ekranie była nawi).

 

Z nawi na androidzie wiele osób narzeka, że system lubi zamulać, chociaż to pewnie zależy od wsadzonego procesora, a są tam pakowane bardzo różne modele i generacje, więc trzeba dokładnie czytać.

 

Aha! Na jedną rzecz trzeba uważać przy instalacji - te nawigacje lubią pożerać prąd nawet w trybie czuwania auta. Moja np. połyka 0,2A, więc jak auto stało 2 tygodnie, to aku był niemal totalnie rozładowany. Poradziłem sobie z tym montując odpowiedni przekaźnik z opóźnieniem czasowym i teraz jak auto dłużej stoi, to nawi jest w całości odłączana (i całe auto mi bierze 0,02A albo i mniej). Jedyny mankament tego patentu z przekaźnikiem zwłocznym, to wyzerowany zegar, ale po niecałej minucie od odpalenia auta samoczynnie się ustawia na podstawie GPS, więc w ogóle mi to nie przeszkadza.

 

Dziękuję za opinię, aczkolwiek znalazłem kilka innych modeli jeszcze z firm takich jak Pionier Sony Blaupunkt , telewizja nie ma słuzyć do oglądania w trasie tylko na postoju ;D . Te które wymieniłem to nie chińczyki tylko raczej dobre marki , moze ktos bedzie miał i podzieli się opinią ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Też się ostatni zastanawiam nad czym takim . Może by trochę odświeżyło wnętrze .

Tak jak kolega pisał te Sony itp... to pewne sprzęty ,ale z tą ramką wygląda strasznie tandetnie .

Przy zakupie pamiętaj żeby sprzęt posiadał procesor QuadCore , wtedy będzie płynnie śmigać .

Trochę mnie martwi ta wysyłka z zagranicy i gwarancja gdyby coś się popsuło .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega ma trzecią - od chińczków, co prawda do innych aut,ale zasada działania podobna i jest bardzo zadowlony. Koszt w zależności od wersji itp. to 200-400 dolarów czyli i tak zdecydowanie taniej niż to co jest na allegro (najtańsze 1350 zł plus jak coś to cło). Sam się do takiego rozwiązania przymierzam,ale to dopiero w połowie przyszłego roku. Warto przede wszystkim zwrócić uwagę na to,żeby takie urządzenie miało 2GB ramu (sporo jest takich z 1gb - odradzam) i np. androida 5.1 (sporo jest na 4.4.4), ale to winduje cenę. Podłączenie do tego kamery cofania jest proste, kupując można od razu dokupić sobie też ramkę z wbudowaną kamerą cofania ;)

 

@Arturo - wysyłką nie ma się co martwić. Zawsze możesz wziąć DHLa. Może być problem z logistyką gwarancji,bo najczęściej trzeba wysłać do Chin na własny koszt, trwa to trochę czasu, ogarnięcie problemu na miejscu i odesłanie drugie tyle :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.