Skocz do zawartości

Brak dźwięku w E60


norbertEOP

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, drodzy forumowicze piszę z kolejnym problemem, który przytrafił się mojej e60. Od jakiegoś czasu mam ogromny problem z dźwiękiem. Od pewnego czasu szwankuje mi nagłośnienie. Zacznę od początku. Zauważyłem, że w rozgrzanym samochodzie zanika dźwięk. Jadąc rano do pracy cały system działał poprawnie tak jak zwykle. Podjeżdżam pod robotę wyłączam kluczyk i włączam jeszcze raz - samochód nie wydaję, żadnego sensownego dźwięku. Nie słychać PDC, ani komunikatów o małej ilości płynu do spryskiwaczy czy niezapiętych pasach. Kontrolki na desce się pojawiają natomiast dźwięku nie ma. Radio wydaję z siebie tylko dudnienie basu - normalnie nic nic nie da się zrozumieć. Coś jak słuchanie muzyki od sąsiadów. Postała cały dzień na parkingu wsiadam i wszystko wróciło do normy. Pod domem powtórzenie operacji znowu pojawił się problem. Odłączyłem wzmacniacz audio, który jest po lewej stronie przy nadkolu dźwięk wrócił na chwilę. Był, ale bez basów. Przeczyściłem wtyczki do modułu bt, wzmacniacza, modułu pdc i mpm, które są w bagażniku. Niestety jak to w BMW nic nie dało. System CCC działa poprawnie, wyświetla fale radiowe, nawi itd. Po paru dniach nawet w zimnym wnętrzu dźwięk zanikł na dobre. Auto po wymianie klemy IBS i pirotechnicznej. Nowy akumulator na zimę, zakodowany. Czy ktoś z Was borykał się z podobnym problemem? Czy macie jakiś pomysł. aby naprowadzić mnie na naprawę usterki? Przepraszam admina, za dodanie drugiego tematu, ale nie wiedziałem w jakim dziale go umieścić. Z góry dziękuje za pomoc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Witam, czy ktoś ma jakiś pomysł? Wzmacniacz harman/becker wymieniony. Problem dalej jest. Moduł bluetooth zamówiłem, jeszcze nie kodowałem czy samo przełożenie wystarczyłoby czy trzeba kodować? Dziś rano po weekendzie wsiadam do samochodu i wszystko wróciło do normy. Odpalam drugi raz i znowu problem..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.