Skocz do zawartości

BMW Software


xmashx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

 

jestem trochę zaskoczony faktem, że zakładam ten temat, bo byłem przekonany że jest on omówiony w detalach już co najmniej kilkukrotnie. Być może małe doświadczenie powoduje, że wpisuję w przeglądarkę nie to co potrzeba, sam nie wiem :-)

 

Chciałem zweryfikować jaka wersja oprogramowania jest zainstalowana w moim BMW oraz jaka jest aktualnie dostępna. Nie chodzi mi tutaj o TX/MX, a o cały software/firmware do zarządzania samochodem.

Udało mi się aktytować menu serwisowe, ale nie znalazłem tam nic interesującego (mam 3 pozycje Navigation, Teleservices i Gracenote). Udało mi się wejść do ukrytego menu na konsoli, tam jest opcja System Identification i masa wartości zapisanych szesnastkowo i inne dane jak np. data urodzin samochodu. Niestety, dalej nic.

 

Czy ktoś może coś? Nie to, że mam z czymś jakieś problemy, ale:

- pewnie warto mieć aktualną wersje (mój produkowany 11/2011, kupiony w salonie 8/2012)

- chce kilka rzeczy zakodować, więc chciałbym najpierw wiedzieć czy robić upgrade całego systemu, żeby nie powtarzać tego później

 

 

Ktoś pomoże? Nakieruje na odpowiednie linki lub słowa-klucz do wyszukowarki? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Chciałem zweryfikować jaka wersja oprogramowania jest zainstalowana w moim BMW oraz jaka jest aktualnie dostępna

Można to zobaczyć na diagnostyce. Na dzień dzisiejszy najnowsza wersja oprogramowania dla twojego auto F010-16-11-502

pewnie warto mieć aktualną wersje (mój produkowany 11/2011, kupiony w salonie 8/2012)

wszystko zależy od tego czego oczekujesz od samochodu po aktualizacji.

Jeśli chcesz zobaczyć na liczniku wskaźnik podgrzewania kierownicy lub takie szczegóły typu takiego, no to możesz zrobić aktualizację.

Może coś dodatkowo zmieni się w systemie multimedia

Różnicę w pracy silnika i skrzyni biegów raczej nie poczujesz.

Z każdym wydaniem nowego oprogramowania jest opis zmian. Więc możesz poczytać. Mam w rosyjskim języku i po angielsku.

chce kilka rzeczy zakodować

To już inna historia.

 

Jeśli ci mówią, że po aktualizacji będzie znacząca różnica i "twój auto ożyje i będzie mógł polecieć w kosmos" - to wszystko bajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informację!

Akurat nie mam podgrzewania kierownicy więc na tym mi nie zależy, ale no własnie...jakbym miał, to chciałbym, bo dlaczego nie? :)

 

Dlatego też prośba o podesłanie opisu zmian w języku angielskim. Chętnie sobie przeanalizuje co tam jest. Swoją drogą, to z tego co czytałem to te changelogi nie są publikowane. Tym bardziej chciałbym je zobaczyc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
ogólnie jeśli nic się nie dzieje nietypowego z autem("sterowniki zachowują sie normlanie"), to nie ma sensu robić aktualizacji całego auta, bo nie zauważy się żadnej różnicy, natomiast jeśli np szarpie skrzynia to powinno zacząć się rozwiązywać problem właśnie od podniesienia oprogramowania

PARTNER BMW AG


POLSKIE MENU BMW NAWIGACJA E60 E61 E70 E71 X5 X6 E90 F01 F07 F10 F25 F30 G01 G05 G11 G20 G30 KONWERSJA USA EUROPA


KODOWANIE, PROGRAMOWANIE, NAPRAWA NAWIGACJI CCC/CIC/NBT, AKTUALIZACJA, CARPLAY


telefon +48 504384405


http://menupolskie.pl/foto/bmw/baner.gif


http://www.menupolskie.pl/polskie-menu/bmw.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.