Skocz do zawartości

E61 XD Jakie felgi na zimę ?


cristoo

Rekomendowane odpowiedzi

viewtopic.php?f=87&t=137385&p=966882

 

Witam wszystkich,

 

Na wstępie proszę o wyrozumiałość (zły dział, głupie pytanie), jestem dość świeżym użytkownikiem e61

 

Szukam felg na zimę do E61 LCI 530d X-drive i zależy mi aby dobrać odpowiednie felgi i ogumienie tak by nie uszkodzić napędu i mieć dobrą trakcję zimą. Nie ukrywam że troszkę poszperałem w necie ale im więcej czytam tym mam większy mętlik.

 

Z tego co czytałem i wynika ze strony http://felgenkatalog.auto-treff.com/ z oryginalnych felg BMW w przypadku 17 calowym pasują do napędu X-drive modele z ET43, są one jednak rzadkością na rynku wtórnym. Z kolei z tego co zrozumiałem z wpisów na forum, część ludzi montuje felgi z innym et (np 20) i jeździ.

 

Czy ktoś może mi łopatologicznie wskazać jakich felg mam szukać (oryginalnych lub nie) - jakie paramenty są akceptowalne a które nie z uwagi na ryzyko np. uszkodzenia napędu, obcierania etc ?

 

Z wlepki wynika że producent na zimę przewiduje ogumienie 245/45/17 lub 225/50/17, obecnie mam letnie 18 mpakietowe, 245/40/18, wszystkie opony jednakowe.

 

proszę o pomoc w tym może dla większości lamerskim i oczywistym pytaniu ale idzie zima i trzeba zacząć działać ;)

 

pozdrawiam

 

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.