Skocz do zawartości

Bmw e46, 143 km dziwny odgłos silnika


Petrus56

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

Niedawno kupiłem swoje pierwsze auto - bmw e46 i niepokoi mnie pewien dzwiek (niski ton) pewne wibracje słyszalny również w kabinie przy dodawaniu gazu i spadku obrotów, najbardziej slyszalny gdy wchodzi na okolo 2k obrotów. Wydaje mi sie że wydobywa sie on z lewej strony komory silnika. Załączam poniżej film dobrze slyszalne w sekundzie 13 albo 34 proszę o pomoc co to może być ? Dodam że nie zwróciłem uwagi czy takowy dzwięk wydobywal sie również przy kupnie czy pojawił się dopiero po powrocie do odmu okolo 200 km

 

https://sendvid.com/ovrdy9m5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podpinałeś pod kompa autko?

Akurat znawcą n42 nie jestem ,ale przerabiałem temat tego silnika ostatnio,bo sprowadziłem kombi z tym silnikiem. Silnik ma słabe punkty które przy tym przebiegu się odzywają: łańcuch rozrządu ( napinacz wadliwy), oraz uszczelniacze zaworowe (bierze olej), do tego trzeba sprawdzić valvetronik. Ja w aucie zdjąłem głowicę i dałem do kompleksowego zrobienia- uszczelniacze były w fatalnym stanie (oznaka zuzycie oleju, oraz po około 10 min. postoju na biegu jałowym i przegazowaniu puszczał dymka. Po wymianie nie to auto- chodzi cicho i równo- żadnych błędów na kompie związanych z valvetronikiem. Podpytaj poprzedniego właściciela czy już działał w tym temacie.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji tego że autko jest niezarejestrowane nie sprawdziłem jeszcze na komputerze ale to na pewno uczynię. Mam nadzieję, że nie jest to rozrząd ani ten valvetronic a same drgania i niski ton generuję jakiś element wpadający w rezonans. Jak będę wiedział coś więcej to napiszę ..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.