Skocz do zawartości

[e60] 530d webasto schemat


gruby_o

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przeszukalem sporo postow owszem są jakies linki które sa nieaktywne oraz wygasłe. Wiec ponawiam temat krótko zwięźle i na temat.

Czy mogę was bardzo bardzo prosic o schemat instalacji webasto do bmw e60 530d. 2004 rok.

Schemat instalacji elektrycznej oraz schemat rur.

Pompka paliwa gdzie sie wpiąć, gdzie pobierac paliwo do webasto.

Lub jesli ktos jest z okolicy Warmińsko mazurskiego i jest wstanie pomóc bardzo chetnie prosze o kontakt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informacje z inne forum może coś Ci się przyda

"Webasto znajduje się za przednim lewym nadkolem dla niewtajemniczonych

Obrazek

Odkręcamy cale nadkole i wyjmujemy i jest eleganckie dojście do pieca

 

Obrazek

I z pod spodu odkręcamy osłonę z pod fotela kierowcy

i tam mamy dojście do reszty podzespołów webasto tzn tłumika i pompki paliwa webasto

Obrazek

oto pompka paliwa do webasto

Obrazek

łatwo ja sprawdzić

wystarczy dać jej masę i 12v impulsowo ( tak dotykając tylko plus i puszczając powinna pompka tak pukać i podawać paliwo >> tyk tyk tyk tyk i paliwo podaje i u mnie działa

żeby upewnić się czy wszystko jest ok we wtyczce do pompki to tak na jednym kablu powinna być stała masa a na drugim sygnał z webasto można sprawdzić sobie miernikiem czy jest przejście dla pewności u mnie to tez jest OK

 

a tak wygląda pompka paliwa wyjęta

Obrazek

 

Teraz wyjmujemy webasto żeby je cale rozkręcić

to tak odkręcamy tłumik i przewody wodne , przewód od paliwa i odpinamy kostki

webasto jest przykręcone na 2 śruby od dołu i wsunięte w bokiem gumowe takie poduszki

 

Tak wygląda wyjęte webasto już z odkręconymi górnymi osłonami pod którymi są kostki górna cześć wentylatorka cały procesor- sterownik webasto (płytka)

Obrazek

 

i widać na zdjęciu pompkę od obiegu płynu co niektórzy myślą ze jak jej nie ma pod elektrozaworami to myślą ze jej w ogóle nie ma.

i są w błędzie tez tak myślałem czytając inne tematy a jednak po własnym doświadczeniu wiem ze jednak ona jest tylko w innym miejscu

 

webasto od góry po rozebraniu

Obrazek

są 3 kostki

od dołu

 

1. kabel biały i niebieski są od świecy żarowej - palnika

łatwo sprawdzić czy działa podajemy jej 12v + i masę

i dmuchamy w przewód którym webasto zasysa powietrze powinien polecieć dymek z tłumika świadczący ze świeca grzeje

u mnie grzeje

 

2. kostka kabel brązowy i różowy jest od wentylatorka webasto podajemy 12v + i masę i wentylatorek powinien się kręcić

u mnie działa

 

3. kostka kabel brązowy i czarny jest od pompki obiegu płynu dajemy zasilanie jak wyżej i powinno ja być słychać ze kreci

u mnie również działa

 

Teraz przechodzimy do głównego podzespołu sterownika webasto

u mnie była wilgotna cala płytka wiec może być walnięta właśnie ta główna cześć

Obrazek

Obrazek

z tego co zdołałem zauważyć to u mnie na odwrotnej stronie płytki widać w prawym dolnym rogu przerwana ścieżkę

tylko tyle udało mi się zdiagnozować na własna rękę

ścieżka uszkodzona została polutowana i sprawdzona czy jest przejście

 

i to tyle co mi się udało zdziałać z webasto

wiec złożyłem wszystko do kupy i zacząłem próby

Obrazek

podłączyłem auto pod kompa INPA

pokasowałem wszystkie błędy

i tak

przekręcam zapłon pompka obiegu płynu zaczęła pracować

nagrzałem silnik do wskazówki w pionie wyłączam auto włączam REST i pompka znów działa jak i na pozycji pierwszej kluczyka tzn kluczyk na radio jak i całkiem po wyjęciu kluczyka i wciśnięciu REST czyli wszystko tak jak powinno

 

a teraz zrzuty z INP-y

Obrazek

czy po tym może mi ktoś powiedzieć jakie moje webasto ma funkcje tzn czy ma tylko dogrzewanie silnika czy może ma sterowanie z pilota bo takie coś znalazłem

Obrazek

o co chodzi z tym Park Heating Telestart

czy ja powinienem mieć pilota do webasto ???

 

i tak wchodzę w INPA w webasto potem w activate

i jedynie co mogę zrobić to sprawdzić pompkę paliwa do webasto i jak włączę sprawdzanie to ładnie tyka i podaje paliwo

nic więcej nie mogę zrobić

niby komp błędów nie wyłapuje

jedno co to ze pompka obiegu płynu zaczęła działać ale tez nie do końca bo po jakimś czasie komp łapie znów błędy i pompka przestaje działać pewnie dlatego ze coś jest nie tak i komp blokuje wszystkie funkcje webasto

i pewnie będę musiał wymienić ten główny sterownik w webasto

porobię zrzuty jeszcze i zamieszczę jakie błędy łapie komp"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za wyczerpującą odpowiedz, otóż moze orientujesz sie moze jak wyglada sprawa z dolozeniem webasto ?, kupilem webasto i chce je dołożyć, nie wiem od czego sie zabrac, na dniach sprawdze webasto czy działa. Ładnie opisales krok po kroku. Czy przewody mozna doszukiwać i nie mam z tym problemu czy jednak duzo z tym zachodu ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
  • 3 miesiące temu...

speed1211 pomogłes mi bardzo, wszystko mam prawie gotowe.

natiomiast mam jeden problem. moje webasto nie ma wiązki kabli, i musze dosztukować sobie od nowa. i tu jest problem.

nie wiem gdzie mam się wpiąć do auta. połaczenie webasto-auto. gdzie to jest, które miejsce bądz który pin odpowiada za to. i mam webasto termo top z-c, nie wiem czy to zmienia miejsce wpięcia się, ale mam z tym problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Pin 2 i 3 wtyczki X764 musisz podłączyć pod linie CAN

Tylko skręć dobrze kable żeby nie było zakłóceń.

 

Niestety nie wiem gdzie idzie najbliżej. Musisz poszukać.

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jest przy sterowniki webasto

Na pierwszym zdjęciu masz jej umiejscowienie.

 

Skrócony kabel Żółty i czarny

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
Panowie mam problem, linię cad podpiałem się pod kierownicę nie mam pojęcia gdzie indziej mogę się wpiąć. webasto startuje z podłaczonym komputerem normalnie bez problemu. natomiast webasto ma problem po odłaczeniu od kompa. na zapłonie tylko startuje, chodzi chwilę i się wyłaczą, i to wszystko. posiadam webasto termo top Z/C
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.