Skocz do zawartości

Dziwne dźwięki z układu wydechowego


chetka

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

Mam taki problem, że w okolicach 900 obrotów słychać dziwne zrzęgolenie z okolic układa wydechowego tak na wysokości przednich siedzeń. Przypuszczam że jest jakiś problem z tą "plecionką" która jest pomiędzy silnikiem a tłumikami w celu redukcji drgań.

To zrzęgolenie słychać zarówno na wolnych obrotach jak np w trakcie ruszania. Samochód właśnie skończył 2 rok i ma 70 tyś przebiegu.

 

Byłem już raz w ASO powiedzieli że przeglądnęli wszystko i nic nie słychać i już jest ok. Oczywiście nie było ok pojechałem drugi raz to powiedzieli, że dalej nic nie słychać to pofatygowałem się rozgrzałem im silnik i udowodniłem że coś jest nie tak. Wymienili jakąś obejmę po czym dalej zrzęgoli. Zostawiłem na kolejny dzien (chyba 4 albo 5 ) przeglądnęli jeszcze raz i powiedzieli, że oni nie wiedzą co jeszcze mogą zrobić i wmawiają mi, że tak ma być (chociaż wszyscy słyszą ten nie przyjemny dźwięk). Co ja mogę zrobić? Gwarancja zwykła już się skończyła, ale jeździć do aso zacząłem się jak jeszcze była. Mam wykupioną tą gwarancje na 3 rok.

 

Samochód F31 N47.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Hej,

Mam podobny problem w swojej 320i. W warsztacie wskazali właśnie elastozłącze jako przyczynę. O ile BMW sprzedaje elastozłącza do diesli to do benzyn już nie (sprzedawane jest ono tylko razem z katalizatorem), dlatego mam zamiar jechać do warsztatu zajmującego się tłumikami, aby coś dobrali i wspawali nowy element. U mnie słuchać wyraźnie nieprzyjemny dźwięk, gdy auto jest zimne na postoju lub w czasie jazdy przy przyspieszaniu. Dźwięk jednak nie jest słyszalny wewnątrz przy zamkniętych szybach.

Na Twoim miejscu pojechałbym do innego ASO, jeśli Twoja gwarancja obejmuje takie naprawy. Jeśli nie, to może lepiej udać się do ogarniętego tłumikarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.