Skocz do zawartości

E39 530dA - Skrzynia biegów automatyczna brak działania


Jawaa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Bardzo proszę o pomoc jeśli ktoś z forumowiczów miał podobne problemy.

Problem jest o tyle spory ze z automatem zaczęło sie cos dziać jak dojechałam dzisiaj nad morze..

Prawdopodobnie musze poszukać lawetę,która mnie przywiezie z autem 200km..

Ale do rzeczy.. Dojechałem na miejsce bez problemów zatrzymałem na moment i chce zaparkować auto i nie mogę ruszyć.. Ani w trybie D ani manual ani Sport... Zgasiłem auto i odpaliłem od razu. Przez 5min było dobrze i znowu to samo.. Żadnych błędów czy szarpniec.. Dzwoniłem do znajomego mechanika i stwierdził ze na 90% jest Malo oleju.. Teraz pytanie do was: Czy ktoś mial cos podobnego ? Czy wystarczy i czy wgl mozna jakos dolać olej na te 200km pozniej wymiana calosci ? Wybaczcie interpunkcje i bledy ale siedzę w aucie.. Jest ponad 30stopni i nie wiem co dalej.. Dzieki za pomoc z góry :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepoej jak bys znalazl warsztat kumaty podlaczyl auto pod kompa zobaczyl czy w skrzyni sie zapisaly bledy....koniecznie znalesc sklep gdzie bedzie olej do automatu bo nie wszystkie sa i warszta ktory co doleje napisz gdzie jestes moze ktos podjedzie z forumowiczow cie wspomoc

 

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz :) jestem w Darlowku. Obdzwoniłem 4 warsztaty. Popytalem miejscowych ludzi o nazwiska i znalazłem numery niestety jak powiedziałem marke model auta to każdy twierdził ze się za to nie zabierze. Zaluje ze nie zabrałem ze sobą kabelka to odczytałbym bledy. Niestety leży w domu.

 

Na ta chwile załatwiłem kolegę który jest w stanie z laweta po mnie przyjechać wiec może bede szukal warsztaty w okolicach Pily/Bydgoszczy.

Jeśli ktoś z Was ma jakies doświadczenia podobne proszę o krotki wpis. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z forumowiczów orientuje sie jaki jest koszt zakupu lub ewentualnej naprawy konwertera do skrzyni GM dla 530d e39 ? Nie moge w necie nic znalezc a prawdopodobnie przyczyna jest wlasnie to. Czy ktos z was wymieniam ? Macie kogoś zaufanego w Bydgoszczy kto ogarnia takie tematy ? :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie jak pompa oleju nie działała juz prawidlowo i wrzuceniu na D nie jechal to musialem wrzucic na P dac na sekunde 2tys obrotow znowu D i bylo ok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie z kolei działa wszystko przez kilka kilometrów aż się rozgrzeje olej w skrzyni. Nie można ruszyć z miejsca. Gaszę i odpalam i jest znowu dobrze na kilka minut. Mam auto u fachowców. Prawdopodobnie dziś będę wszystko wiedział. Dam znać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc skrzynia.

Popalone tarcze wewnątrz i kilka innych drobniejszych rzeczy w samej skrzyni.

 

Naprawa wyniesie mnie ok 5,5tyś. Pełna naprawa skrzyni/wymiana wszystkich tarcz, sprawdzenie + ew. regeneracja konwertera.

Nie jest mało ale koszt używanej + montaż to 2,5k - 3k z olejem i już nie liczę tutaj sprawdzenia konwertera.

Po założeniu używki nadal nie wiadomo co w niej siedzi. Może działać 10 lat albo i 1miesiąc.

Dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.