Skocz do zawartości

E46 Problem z regulacją zawieszenia gwintowanego.


mati489

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pewien problem kupiłem zawieszenie gwintowane do mojej beti e46 compact z firmy mts technik jeżeli chodzi o prowadzenie samochodu na tym zawieszeniu to rewelacja jak za taka cenę ale dochodzę do konkretu mianowicie z tylu mam problem z regulacja gwinta ile bym nie podniósł na gwincie to po kilku kilometrach sam się opuszcza nie mam namysli że nakręca spada czy się odkreca właśnie się nie odkreca i nie wiem co to może być ktoś może spodkałem się już z takim przypadkiem ?? Bd proszę o pomoc. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie potrzebuje dorady w stylu trzeba było dołożyć jeszcze 1000 to nie było by problemu a gowno prawda amortyzatory z mts są bd miekkie niż seria bd wygodnie się jedzie i samochód trzyma się drogi jak powinien tylko problem z tylu i potrzebuje fachowej dorady
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Witam. U brata w e46 założyliśmy gwint MTS z dwoma regulacjami wysokości.

 

Górna regulacja jest opuszczona na maksa w dół.

 

Dolna regulacja jest podkręcona na maksa do góry.

 

Założone są krótkie łączniki stabilizatora.

 

Auto stoi cały czas jak koza, co poradzicie,wyciągnąć sprężyny pomocnicze czy coś robimy nie tak ??

 

84cdc64441f8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mati489 nie przejmuj się - to bardzo typowe na polskich forach, pytasz o coś konkretnego a piszą zawsze "a po co Ci to, sprzedaj - do kitu jest ble ble ble", prawda jest taka, że sami nigdy nie mieli w rękach ale hejtują.

Może troszkę Ci pomogę bo sam też posiadam gwint z MTS tylko że Gold Edition - nie różnic konstrukcyjnych nie ma....

 

No ale do rzeczy: Jeżeli śróba do regulacji zawieszenia sama sie nie popuszcza i nie opada na dół to możliwe że gumy (poduszki) które są wsadzane w sprężyne dopiero się układają i ugniatają. Drugą rzeczą jest to że nawet jak kupisz gwint TEIN'a albo KONI to nigdy po założeniu nie bedzie tak samo siedział jak po odstępie czasu, czasem chodzi o dzień czasem chodzi o miesiąc albo o trzy... Zawieszenie też się układa i materiały nabierają tendencji - nie mówiąc już o elementach gumowych. Nie wiem dokładnie co może być przyczyną ale na Twoim miejscu popatrzyłybym na cały zawias jeszcze raz i szczególnie zwróciłbym uwagę na elementy gumowe - czy coś sie nie rozchodzi albo nie rozbija.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maras91x

Rozumiem, że mówisz o przednich amortyzatorach... Te amortyzatory nie posiadają 2 regulacji wysokości tylko jedną i to jest ta śruba na samym dole. Jezeli masz ją skręconą na maxa w górę to znaczy że obniżyłeś samochód najbardziej jak się dało... Ta górna regulacja jest regulacją twardości sprężyn i... OWSZEM poniekąd można na niej regulować wysokość samochodu. Im twardsze zrobisz te sprężynki tym bardziej będziesz eliminować tzw. negatyw sprężyny (czyli stopień ugięcia się sprężyn po zrzuceniu auta na koła).

Jak chcesz podnieść samochód w górę to dolna regulacja na sam dół (od tego bym zaczął - z resztą sam tak mam ustawione) i regulacja twardości też na sam dół - czyli najmiękczejsze (i tak będzie sztywno :D). Jakby coś Ci sie nie podobało to albo zrzucaj dalej na glebę albo utwardzaj w miarę potrzeb :)

 

Miłego kręcenia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc.

 

Ogólnie lipa z tym gwintem, przód mam skręcony na maksa a wcale jakoś nisko nie stoi (widać na foto), powiedział bym ze porównywalnie z sprężynami od m-pakietu.

 

Macie jakiś sposób na obniżenie tego auta jeszcze troche w dół, chodzi mi oczywiście o przód bo z tyłu mam jeszcze trochę zapasu na regulacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.