Skocz do zawartości

Tylna Roleta

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Koledzy, może ktoś przerabiał podobny temat.

Otóż w BMW E46 sedan mam problem z tylną roletą. Pewnego dnia przestała działać. Prąd jest bo jak się wciska guzik, słychać z tyłu jakieś pykanie, ale nie reaguje. Próbowałem jej pomóc ręcznie, ale nie pomogło. Popsikałem WD40 w szpary gdzie są mechanizmy, to po paru "kliknięciach" zaczęła działać, przez 3 dni... :)

 

Ktoś ma jakiś pomysł jak naprawić albo jak się dobrać do mechanizmu?

Opublikowano
Rozebrać i nasmarowac.
Opublikowano
  • Autor
Ale jak - od spodu blacha a od góry poszycie tylnej półki przyklejone na stałe...
Opublikowano
  • Autor
Hmmm... Są też jakieś filmy DIY na Youtubie. Chyba będę musiał powalczyć w weekend :8)
Opublikowano
  • Autor
Nie wytrzymałem i rozebrałem ją dziś. Półka nie jest sklejona choć przymocowana w tysiącu miejsc w tym między innymi zrywalnymi kołkami (jednorazowymi) walczyłem 4h i okazuje się że to wina silniczka, bo przesmarowany bez obciążenia raz się załącza a raz nie.
Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze
Brawo ty :)
Opublikowano
  • Autor

Bary_kent też miałeś w tym zasługę bo poddałeś mi pomysł z poszukaniem DIY na YouTube i okazało się że E46 to na tyle wiekowy pojazd że każdy go rozbierał tysiąc razy... :-D

 

Także dzięki.

Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze

2 tygodnie temu utknąłem w Sopocie. Zepsuł się zbiorniczek wyrównawczy płynu chłodniczego. Trochę trwało zanim do tego doszedłem, ale w poniedziałek rano byłem gotowy już na założenie nowego.

W niedzielny wieczór poczytałem, pooglądałem filmy na YT i stwierdziłem, że żadne specjalne narzędzia do tego nie są potrzebne i że mogę naprawić to sam. Czasem potrzeba impulsu. Powodzenia!

Opublikowano
30min na spokojnie Max na wymianę takiego zbiorniczka:)
Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze
Owszem jeżeli masz narzędzia, podnośnik/kanał i odrobinę zapału mechanika. Ja robiłem to na zwykłym podnośniku używając do demontażu multitoola, który dostałem kupując skrzynkę piwa w Niemieckim Hol'Abie. Poza tym nie lubię grzebać przy mechanice ani tym bardziej coś skręcać i rozkręcać. Udało się to wykonać w ok. 2 godziny.
Opublikowano
A do czego Ci podnośnik? Wszystko robisz od góry:) też robiłem to pierwszy raz i to dwa tygodnie temu bo mi pękł:)
Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze
Ponieważ musiałem odłączyć chłodnicę automatycznej skrzyni biegów.
Opublikowano
Na szczęście mam manual:)

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.