Skocz do zawartości

320i, 2004r - dziwne zachowanie czujnikow cofania


Kubiak121

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Miałem padnięty czujnik cofania. Kupiłem zaminnik. Zamontowałem z brzegu, po stronie kierowcy - nie działał. Doczytałem że zamienniki nie chodzą na skrajnych pozycjach. Podmieniłem z czujnikiem środkowym i teraz niespodzianka. Bez włączonego silnika, na samym zapłonie, czujniki działają idealnie. Każdy reaguje jak trzeba. W momencie jak zapalam silnik i wrzucam wteczny juz nie jest fajnie. Czujniki ciągle pikają. Jak zbliżę coś na bardzo mała odległość to pikanie przechodzi w ciągły pisk także czujniki dzialają. Problem ze jak nic z tyłu nie ma to ciągle pikają jakbym się do czegoś zbliżał. Na samym zapłonie nie ma takiego zachowania.

Co myślicie? Skąd taka różnica w zachowaniu miedzy włączonym a nie włączonym silniku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Miałem padnięty czujnik cofania. Zamontowałem z brzegu, po stronie kierowcy - nie działał. Doczytałem że zamienniki nie chodzą na skrajnych pozycjach. Podmieniłem z czujnikiem środkowym i teraz niespodzianka. Bez włączonego silnika, na samym zapłonie, czujniki działają idealnie. Każdy reaguje jak trzeba. W momencie jak zapalam silnik i wrzucam wteczny juz nie jest fajnie. Czujniki ciągle pikają. Jak zbliżę coś na bardzo mała odległość to pikanie przechodzi w ciągły pisk także czujniki dzialają. Problem ze jak nic z tyłu nie ma to ciągle pikają jakbym się do czegoś zbliżał. Na samym zapłonie nie ma takiego zachowania.

Co myślicie? Skąd taka różnica w zachowaniu miedzy włączonym a nie włączonym silniku?

 

odp..

 

Witam, Kupiłem zaminnik.

Wykonuje darmową fotografię samochodów - PROFESJONALNA.

Dla forumowiczów na terenie Wrocławia. Portfolio. +



http://i.epvpimg.com/guXaeab.png


Zlecę import samochodów z USA/JAPONIA


Kupię:

- Boczek tylnych prawych drzwi F30 wersja Harman/Kardon

- Listwy hexagon wnętrza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MatekBMW - święte słowa, wczoraj przerzuciłem od kumpla na chwile ori i działa bez zarzutu. Faktycznie teza że bunie nie lubią nie oryginalnych czujników kolejny raz się potwierdziła.

60zl w du...e - najciekawszy jest fakt że na allegro nie znalazłem ani jednego komentarza że ten zamiennik nie działa, a kupionych było kilkaset sztuk.

 

Kolejna nauka z sytuacji, w E46 touring - nie ma tak jak u mnie w sedanie że jak jeden czujnik nie działa to w ogóle system nie działa, u kumpla dwa są padnięte, dwa normalnie działają, nawet po wsadzeniu po jednym działającym na każdą ze stron. Chyba zawsze tak powinno być.

 

Temat do zamknięcia - dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.