Skocz do zawartości

[E90 - E93] Jak wyzerować KOMBI


Bugsy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Jak wyzerować KOMBI do ustawień fabrycznych?

Po pomyłkowym zakodowaniu ustawień do KOMBI zamiast do CAS/FRM, poziom paliwa, temperatura i obrotomierz wskazują zero plus prawodpodobnie inne elementy, które nie są bezpośrednio widoczne są źle ustawione.

Przy pomownym zapisie do KOMBI, na chwilę wskazówki pokazują poprawne wartości, po czym gdy zapis się kończy, wracają na poziom zero.

 

Niestety gdzieś popełniłem bład próbując ponownie zakodować zmianę akumulatora z 90Ah AGM (-A090) na 80Ah AGM (-A080) ponieważ INPA raportowała w dalszym ciągu 91Ah, a NCS Expert poprawnie 80Ah.

 

Podejrzewam, że podczas prób po odczytaniu danych z CAS, nie wybrałem modułu CAS/FRM, tylko przeszło na programowanie wszystkich modułów i zaczął programować KOMBI jako pierwszy na liście.

 

Jak ustawić domyślne/puste wartości, aby wszystko było tak jak z fabryki używając NCS Expert?

To co robiłem oryginalnie jest tutaj: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=299427&p=2222056#p2222031

Później zacząłem opwtarzać tą procedurę i w którymś momencie pominąłem wybranie modułu do zapisu i zaczął jechać po wszystkich zaczynając na KOMBI, następny był MULF, ale się wyłożył na błędzie.

 

Z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązałem problem, jutro opiszę w szczegółach, gdyż dopiero wróciłem z auta, a muszę na jutro coś jeszcze zrobić.

W wielkim skrócie, pobrałem nową wersję NCS Expert z nowymi Daten i wyzerowałem moduł bez używania plików MAN, etc. Instrukcję krok po kroku podam jutro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Kolego mógłbym prosić o nr tel do Ciebie? Bo na 16 jestem umówiony na zakup licznika innego i może by się udało uratować ten.

No kupisz licznik , co dalej ? Punkt będzie świecić. VIN będzie trzeba w nim zmieniać. Nie wszystko jest tak proste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.