Skocz do zawartości

popekane opony e90


tomkoz

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Dzisiaj rano przyjrzałem się oponom mojej małżonki i wg mnie nadają się do wyrzucenia. Opony kupiłem w zeszłym roku ( nowe). Posiadam rachunek i gwarancje. Opony jak napisałem były nowe lecz produkcja ich jest 2011 - cena była bardzo atrakcyjna ale z tego co mi wiadomo opony do 36m od daty produkcji sprzedawane są jako pełnowartościowy towar z gwarancja. Moje pytanie brzmi czy taka wada nadaje się do zwrotu gwarancyjnego i czy wysyłając zgłoszenie muszę się liczyc z wysłaniem opon czy bede mogł je użytkować do rozpatrzenia reklamacji - chodzi mi o ewentualny zakup nowych a po rozpatrzeniu pozytywnym po co mi kolejne dwie opony. Moze ktos z Was reklamowal juz opony

dzieki

Zdjęcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłeś 5 letnie opony to nie ma co się dziwić że zaczęły w, końcu pekac. Nie wiadomo jak były przez te lata przechowywane i jak widać popytu na to nie było jak tyle lat stały.

 

Jak, uznają gwarancję możesz żądać zwrot gotówki.

 

Wlasnie nie do konca się z Toba zgodze bo Polska Norma PN-C94300-7 określa granicę sprzedaży opon jako nowe na trzy lata od daty produkcji i od tego czasu biegnie gwarancja. Tylko czy opony po roku użytkowania mogą mieć takie pęknięcia (zakladam prawidlowe przechowywanie opon itd). Pytanie moje brzmialo czy ta wada podlega reklamacji gwarancyjnej?

dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.