Skocz do zawartości

[323Ci] 02' Automat problem


nesty

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, niedawno kupiłem cabrioleta, przy kupnie wszystko było ok, kilka dni później wstawiłem do niego gaz brc w autoryzowanym warsztacie, wracając do domu (100km) zaswiecil mi się check engine (myslalem ze to przez plyn w chłodnicy bo było go mało ale swieci caly czas). 2 dni temu (przejechane jakies 500km) w czasie jazdy na trasie nagle zaswiecila się kontrolka trakcji i poczułem mocne drgania (jechałem na D) myslalem nawet ze flaka zlapalem ale okazuje się ze od tego momentu cos jest nie tak ze skrzynia chyba bo nie przyspiesza auto jak trzeba (czuje jakby mnie cos chyba elektronicznie ograniczalo) na D caly czas mam mocne drgania, wiec jezdze na S albo M.

 

Inna sprawa która mnie martwi to dziwny dźwięk podczas jazdy gdy puszczam gaz to tak jakbym wlozyl papierek w dzialajacy wiatrak, im szybciej jade tym szybciej trajkocze.

 

Kolejne co zauwazylem to gdy jestem na postuju i mam D wrzucone to straszne drgania na całej budzie.

 

Zamowilem już kable z inpa i może jutro uda mi się go odczytac na kompie co i jak.

 

Aha i ta kontrola trakcji już nie swieci od następnego odpalenia auta.

 

Skrzynia ZF z tego co na vinie wyczytalem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja:

 

Dzis kolejne wyniki obserwacji.. buda trzesie podczas jazdy oraz na postoju, brak mocy przy przyspieszaniu - jakbym jechal jakas polowka, nie zaleznie od polozenia biegow.

 

Podjechalem dziś także do ojca starego samochodziarza i na pierwszy rzut okiem stwierdził ze ktorys gar nie pracuje, stad nierowna praca silnika i buda telepie oraz spadek mocy (może się zgadzać) wiec czekam na okablowanie i podpinam pod kompa żeby bledy zbadac... Mam nadzieje ze to tylko ktoras swieczka się wypalila :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja 2:

 

Problem częściowo rozwiązany. Ojca ucho jeszcze zdrowe, komputer pokazał cewke nr 2 i tak też bylo, podmienilem z mojej e36 bosha , pasowała idealnie. Silnik hula , buda nie telepie.

 

Pozostało tylko te trzeszczenie, dźwięk dochodzi z prawej od tylu,chyba w kole. Będzie chwilą to wjade na podnośnik..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.