Skocz do zawartości

Adaptacja przepływomierza...


busz1920

Rekomendowane odpowiedzi

Witam potrzebuje kogoś z Rudy Śląskiej lub okolic z DISEM aby przeadaptowac sterownik z starej przeplywki z koncowka 314 a nowa 468

Oczywiscie nie zadarmo

Blagam o kontakt

kupilem juz interfejs od viakena ktory nie dziala

sciaglem wszystko od trandolfa oczywiscie tez za kase i dalej nie dziala...

Prosze o pomoc !! nie mam juz cierpliwosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Napiszę Ci jeszcze w tym temacie, jeśli nie uwierzyli w trakcie rozmowy przez telefon. Jeszcze raz otworzył DIS i spojrzał - nie ma tam czegoś takiego jak Adaptacja przepływomierza powietrza. Na М47 on po prostu zmienia się i to wszystko .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeżeli masz przeplywomierz z końcówka 314

I zmieniasz na nowy z nową obudowa

Z końcówka 468 albo 527 jest potrzebna adaptacja dlatego ze jest inna krzywa pomiaru czy jakoś tak nie jestem mechanikiem ale tak jest :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ale napisz jak to zrobiłeś bez programowania ecu (bez wgrania nowego softu do sterownika )

a tak robi BMW AG jak wymieniali przepływomierz na nowszy ??? i każdy na forum co wymieniał przepływomierz ze starego na nowy ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojechałem do gościa który serwisuje bmw i zaadaptował mi sterownik przepływomierza na nowy

Z tego względu ze nowy przepływomierz nie działał prawidłowo ponieważ w nowym jest inna obudowa przeplywomierza i inna krzywa pomiaru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Pojechałem do gościa który serwisuje bmw i zaadaptował mi sterownik przepływomierza na nowy

Z tego względu ze nowy przepływomierz nie działał prawidłowo ponieważ w nowym jest inna obudowa przeplywomierza i inna krzywa pomiaru

zaadaptowa to, co w naturze nie istnieje ))))) :mad2: :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci na moim przykładzie nie ważne co zrobił nie potrafiłem zamknąc ekonomkzera na 4 biegu a teraz daje...

tyle ze dalej mam problemy bo caly czas mi lata ta wskazowka i czuc ze jak wraca to autko lekko slabnie

zly jestem bo ten samochod kosztowal mnie wiele nerwow i pieniedzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę Ci jeszcze w tym temacie, jeśli nie uwierzyli w trakcie rozmowy przez telefon. Jeszcze raz otworzył DIS i spojrzał - nie ma tam czegoś takiego jak Adaptacja przepływomierza powietrza. Na М47 on po prostu zmienia się i to wszystko .

 

Adaptacji nie ma ale każdy kto zna temat M47 i M57 i ma tis to wie że przy zmianie przepływki na nową o innych numerach trzeba przeprogramować sterownik, nie zaktualizować tylko wrzucić odpowiedni soft.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Napiszę Ci jeszcze w tym temacie, jeśli nie uwierzyli w trakcie rozmowy przez telefon. Jeszcze raz otworzył DIS i spojrzał - nie ma tam czegoś takiego jak Adaptacja przepływomierza powietrza. Na М47 on po prostu zmienia się i to wszystko .

 

Adaptacji nie ma ale każdy kto zna temat M47 i M57 i ma tis to wie że przy zmianie przepływki na nową o innych numerach trzeba przeprogramować sterownik, nie zaktualizować tylko wrzucić odpowiedni soft.

 

W takich sytuacjach trzeba nazywać rzeczy po imieniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
A napisałem mu na PW że z konfiguruje mu tego DIS, co ma, za darmo, to sobie sam zrobi, szkoda mi było aby kasę wydawał , na coś co można samemu zrobić, to wolał jeździć do jakiś magików, co tylko go naciągnęli i tak nic nie zrobili :mad2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

A napisałem mu na PW że z konfiguruje mu tego DIS, co ma, za darmo, to sobie sam zrobi, szkoda mi było aby kasę wydawał , na coś co można samemu zrobić, to wolał jeździć do jakiś magików, co tylko go naciągnęli i tak nic nie zrobili :mad2:

I bądź tu człowieku uczynny ...

(a co zrobili usunęli adaptacje i dlatego lepiej jeździł, ale nie zaadaptowali przepływomierza tak jak potrzeba, wgrywając nowy soft.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Napisałem Ci jak szukasz kogoś do pomocy to jest do tego specjalny temat "Diagnoza szukam oferuje" i jak nie zmienisz tematu na taki informacyjny

to usunę temat jako zbędny co nikomu nic nie wnosi .

Napisałem też że możesz jechać do serwisu i zapłacić od 600 do 1000 zł za programowanie nie za adaptacje przepływomierza

A jak będziesz zaśmiecał forum będziesz zablokowany, a jak koledzy piszą Ci informacje to nie są tylko do Ciebie ale do innych też co czytają forum

aby ten temat stał się użyteczny dla innych, którzy słyszą informacje od mechaników o adaptacji przepływomierza w starszych modelach

to będą wiedzieli że trzeba zaprogramować sterownik silnika nowym softem :nienie:

posty zbędne twoje usunąłem, a moderatorem to ja jestem jak nie widzisz u góry i temat jeszcze nie uznałem za zamknięty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.