Skocz do zawartości

Problem z ksenonami E60 535d 2006


matimumi

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio postanowiłem wyczyścić swoje reflektory i wypolerować, po umyciu ich w srodku woda destylowana, wysuszeniu i wypolerowaniu lewe światło mijania sie nie zapala. Zamianielem moduły i przetwornice lewo prawo żadnej reakcji. Jednak gdy zapale światła i prawy palnik sie rozgrzeje i zamienię go do lewej lampy ta zaczyna świecić. Jednak po wyłączeniu świateł gdy te ostygną i ponownym włączeniu zapala sie tylko prawa a w lewej ciemno?! Ma ktos pomysł co mogłem uszkodzić taka operacja?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdemontowałem wszystkie żarówki oraz palniki, moduły poziomowania oraz przetwornice, rozłączyłem wszystkie wtyczki w środku. Reflektory suszyły sie dwa dni. Wczoraj jadąc trasę 300km prawy reflektor świecił normalnie, lewy czasem mrugnął. Dzisiaj zdemontowalem je jeszcze raz i suszylem jeszcze każdy reflektor suszarka do włosów około 15-20min każdy ale nic nie pomogło. Sprawdziłem jeszcze czy wszystko podłączyłem ale każda wtyczka na swoim miejscu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma , aby wyeliminować żarówkę + przetwornicę przełóż wszystko z prawej do lewej , przejedź się z tym trochę i sprawdź jeszcze raz ,

2 dni suszone , ale w jaki sposób?

Po wysuszeniu obracałeś reflektor o 180 stopni ? nie było w środku żadnej kropli ?

oczyść piny w środku w przetwornicy ,

Jeżeli masz możliwość zdemontuj reflektor i sprawdź na krótko czy działa xenon ,

Reflektory Samochodowe-SpawaniePlastików
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekładałem po kilka razy i żadnej różnicy, lewy reflektor działa tylko kiedy przełożę dobrze rozgrzany palnik z prawej lampy. Wtedy swieci lewa i prawa. Gdy wyłącze światła a te ostygną zapala sie juz tylko prawa. Leżały dwa dni koło grzejnika, w lewej i prawej zostało odrobine pary na szkle. Po suszeniu suszarka dzisiaj nie widać juz nawet kropli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mierzyłem miernikiem i na wtyczce od auta na plusie do przetwornicy nie ma napięcia, czyżby moduł cos rozłączał? A jak dostanie rozgrzany palnik ma inny pomiar i załącza go znowu? Zrobiłem bypass z pozycji i ksenon sie zapalił ale zaraz moduł ze względu na zbyt duże obciążenie wyłączył światła pozycyjne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i proszę o pomoc nabyłem BMW 5 2006 r muszę wymienić xenony d2s ale nie wiedziałem że to takie trudne o oryginalny zakup jakaś masakra w serwisie wołają w Niemczech 160 euro szt ja zamówiłem firmy osram za 165 zł sztuka ze strony Wiśniewski oświetlenie samochodowe czy to też mogą być podróbki????? Niby sprawdza się je magnesem pomóżcie ile u nas w serwisie kosztują ???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego moje auto jest z 2006 roku na soczewce pisze D2S a w srodku jest D1S i to oryginał żadnych modyfikacji. Wiec lepiej sprawdź.

Wracając do mojego problemu, lewa lampa podłączona na prawa stronę działa. Obstawiam uszkodzenie modułu. Teraz moje pytanie czy gdybym dostał taki moduł od innej e60 z ksenonami mógłbym go podłączyć bez programowania i sprawdzic czy działa czy beda jakies komplikacje? I drugie pytanie gdzie znajdę ten moduł w aucie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Zasłużeni forumowicze

Ja kupowalem w DE tutaj

Maja super ceny i na pewno orginalne

 

03/2005 byla zmiana z D2S na D1S i tu liczy sie data produkcji a nie pierwszej rejestracji (sprawisz po nr. VIN)

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.