Skocz do zawartości

[E39] [2.0d] [136km] potrzebuję inf na wyjęcie turbiny


darex1987

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Potrzebuję pomocy w demontażu turbosprężarki w bmw e39 2.0d 136km 2000r. Na co zwrócić uwagę? Czy można wszystko zrobić górą? Demontowałjuż ktoś? Ewentualnie może ktoś posiada jakieś zdjęcia przy operacji?

Nastepnie przy ponownym montażu (przygotowanie samej turbiny, co jeszcze dodatkowo zrobić, czy wymienić) na co zwrócić szczególną uwage :) Z góry dziekuje wszystkim :) pzdr ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Demontaż turbiny wcale nie jest taka prostą sprawą, tym bardziej jeśli nie robiło się tego samemu wcześniej. Radzę skorzystać z pomocy kogoś bardziej doświadczonego :D Jest wiele do omówienia w tej kwestii. Na wiele rzeczy też trzeba zwrócić uwagę. Chcesz ją wyjąć aby oddać do regeneracji? Zapoznaj się koniecznie np z takim oto artykułem http://www.regeneracja-turbosprezarek.pl/etapy-regeneracji-naprawy-turbosprezarek.html Masz fajnie opisane co po kolei należy robić i na co uważać. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak: W swoich samochodach robilem prawie wszystko samodzielnie, jak juz sie poddawalem to prowadzilem do mechanikow, niestety wiele razy sie konczylo, ze albo nie zostalo naprawione, a kasa skasowana albo zepsute cos innego przez nich. Obecna e39 znam na pamięć, silnik znam dosc dobrze. Potrzebuje informacji na temat wyjecia turbo, poniewaz musze wyslac do polski na regeneracje, a obecnie mieszkam w Monachium. Zleciłbym to mechanikowi, ale po ostatnich problemach z vp44 podziekuje za ich uslugi, nie dosc ze spalili mi zegary, to jeszcze skasowali jak w serwisie, do tego dochodza koszty w pl (wyrzucone w bloto, bo i tak nie naprawili) Po prostu sam doszedłem, że przez zegary auto wpada w tryb awaryjny.

Chodzi mi o takie inf, ktore mi uproszcza wyjecie turbo, czy wszystko górą pójdzie, czy tez trzeba sie klasc pod auto? Albo czy nie ma takich rzeczy, o których nie wolno zapomniec jak przy pompie vp? czyli blokada silnika przed wyjęciem? pzdr ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.