Skocz do zawartości

530d SILBERGRAU cd.


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Kupując swoje kolejne BMW tym razem serii E60, znalazłem to ogłoszenie właśnie na tym forum, a następnie na olx.

Poczytałem, przeanalizowałem, sprawdziłem w BMW Olszowiec Poznań, pojechałem i kupiłem.

Zauważyłem też, że post jest również znakomitą formą historii auta.

Poprzedni właściciel po zakupie założył wątek 530D SILBERGRAU, a ja chcą kontynuować jego pomysł zakładam wątek 530d SILBERGRAU cd. :)

 

E60 530d VIN WBANC71030B642010

Historia:

- 2004 produkcja

- 2008.06 zakup w Niemczech - mam nawet wydrukowane screeny z ogłoszenia na mobile.de - kosmiczna cena ponad 25tys. EURO

- 2013.11 - drugi właściciel w Polsce

- 2015.02- trzeci właściciel również w Polsce

- 2016.02.21 - zakup przeze mnie

 

Auto z przebiegiem 242tys km. Potwierdzone dokumentami, ASO oraz dokumenty z BMW Olszowiec Poznań. Całkowicie bezwypadkowe - sprawdziłem każdy element miernikiem grubości lakieru - wszędzie po ok 175 mikronów.

W ostatnim czasie wymienione - info z postu poprzedniego właściciela przy przebiegu 220tys.

- koło pasowe

- kolektor ssący z klapkami

- kolektor wydechowy (na żeliwny)

- filtry + oleje

- pompa podciśnieniowa

- olej w skrzyni

- zawieszenie przednie

- hamulce przód

- usunięty DPF

- wymiana NAVI z business na professional.

- wgrany DRL

Na wszystko dostałem plik faktur wszystkich poprzednich właścicieli.

 

Przy i po zakupie stwierdzono:

- paruje reflektor lewy

- paruje kierunkowskaz reflektor prawy

- nie działa PDC tył lewy skrajny - już zamówiłem oryginał w kolorze :)

- problem z rozkładanymi lusterkami zewnętrznymi - opisywane często na forach

Reszta zdrowa, zawieszenie bez luzów, silnik równo pracuje, skrzynia bez najmniejszych problemów, poziom oleju i płynu chłodniczego od zakupu do dzisiaj sprawdzałem codziennie i jest OK... więc myślę, że będzie to udany zakup i przyjemność z jazdy, tym bardziej, że jest to mój pierwszy diesel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam nadzieję, że będzie dobrze się sprawować. Trochę żal sprzedaży, bo naprawdę dobrze się sprawowała ale trzeba iść dalej :)

Z lusterkami raz na jakiś czas miałem problem. Wystarczyło mocno wypsikać cały mechanizm WD40 i działało ponownie. Pewnie po zimie trzeba powtórzyć zabieg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.