Skocz do zawartości

[E46] 318i Touring 2005 r. - głośne drzwi kierowcy


K_AMI7

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, w moim E46 w wersji Touring mam problem z drzwiami. Teraz już wiem, że samochód był bity z lewej strony. Wydaje mi się, że drzwi nie były wymieniane. Irytuje mnie to, że strasznie źle się je otwiera/zamyka. Zupełnie inaczej niż drzwi tylne, których klamkę wystarczy delikatnie pociągnąć. Tylne drzwi otwierają się jak w "premium", słychać fajny przytłumiony dźwięk. Podobnie się też zamykają. Delikatnie z wyraźnym dopasowaniem i bez trzaśnięcia, po prostu super. :D

 

Z przodu natomiast drzwi są niebywale głośne oraz żeby je zamknąć trzeba użyć bardzo dużo siły. W przeciwnym wypadku zaskoczą na rygiel, ale się nie zamkną. Ponadto przy większych prędkościach słychać świszczenie i podmuchy wiatru. Ponoć te samochody są super wytłumione, a u mnie raczej cicho nie jest. Chcę na początek wymienić uszczelki. Tu pojawia się pytanie. Uszczelki są dwie. Jedna jest w drzwiach, a druga jest na otworze drzwiowym. Przeszukałem katalogi RealOEM i znajduję tylko taką uszczelkę nr 1:

 

http://www.bmwstore.pl/pl/katalog/diagram/41_1109-uszczelka-drzwi-przednich/vPP76696

 

Czy to jest uszczelka, którą zakładamy na drzwi samochodu? Pod jakim numerem znajduje się więc uszczelka, którą montujemy w otworze drzwiowym?

Postaram się dla Was nagrać krótki film, na którym słychać jak pracują drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, nagrałem film, ale nie słychać na nim za bardzo jak zamykają się te drzwi. Odkryłem za to poważniejszą rzecz. Cała podłoga po stronie kierowcy jest mokra. :shock:

Szukam już po Internetach co może być przyczyną, a ponieważ mam szyberdach to chyba jest tam jakiś problem z odpływem. Tylko teraz jak to możliwe, że woda z szyberdachu wylewa mi się pod nogi i nigdzie indzie przy tym nie jest mokro. Jak to jest też możliwe skoro mam cały czas zamknięty szyberdach?

Jak to teraz sprawdzić nie rozbierając połowy samochodu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli samochod byl bity to został zle poskładany. Chodzi tutaj o regulacje zawiasów drzwi jak i zamka.

Jesli chodzi o wodę to częstym przypadkiem jest uszkodzenie, niezamontowanie, lub błędne zamontowanie piankowej osłony drzwi pod boczkiem drzwi. Wtedy woda zacieka po szybie na próg i dalej do wnętrza samochodu. Zdejmij boczek i sprawdź jak to wygląda u Ciebie. Radze to zrobić jak najszybciej i porządnie wysusz samochod bo wszystko Ci zakiśnie.... :roll:

W necie masz napisane co i jak, sa zdjęcia, w Aso za mniej niż 100zl kupisz nowa piankową osłonę.

Jesli jednak okaże sie ze to szyberdach - sam mialem zapchany 1 odpływ i powódź w środku to musisz zdjąć szybę szyberdachu i jakimś cienkim twardym drutem badz linka o slusznej dlugosci przepychac odpływy.

Co do świszczenia i zamykania drzwi wyreguluj je, albo jedz do jakiegoś blacharza, ogarnie Ci to w kilka minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rysiektr, jak to jest możliwe, że woda przedostaje się przez próg do wnętrza? Przecież tam jest chyba jeszcze solidny kawał blachy. Jakoś kompletnie nie mogę sobie tego wyobrazić, żeby woda przedostawała się przez drzwi do kabiny. :shock: Ale cóż. Nie ma to tamto, będę musiał to rozebrać i dokładnie sprawdzić bo tak jeździć nie można. A jakie miałeś objawy zatkanych odpływów szyberdachu? Woda też leciała pod dywaniki czy było widać gdzieś po drodze, że kapie (np ze słupka, gdzie jest poduszka powietrzna)? I jeszcze jedno pytanie mi się nasuwa, czy owe odpływy w szyberdachu są czynne, gdy szyberdach jest całkowicie zamknięty? Wydawało mi się, że uszczelka, która jest dokoła szyberdachu nie przepuszcza wody dalej.

 

Czy mógłbyś mi pomóc w znalezieniu tej uszczelki drzwi? Czy uszczelka nr 1, którą widzimy tutaj, to jest ta montowana w otworze drzwiowym (karoserii) czy w drzwiach kierowcy?

 

http://www.bmwstore.pl/pl/katalog/diagram/41_1109-uszczelka-drzwi-przednich/vPP76696

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już chyba wiem, ten element nr 1, który widoczny jest na linku w poprzednim poście to uszczelka, która idzie na drzwi.

 

Natomiast tutaj:

http://www.bmwstore.pl/pl/katalog/diagram/51_3253-oslona-krawedzi-oslona-wejscia/vPP76696#part05

 

Element nr 12 to uszczelka, która idzie na otwór drzwiowy. Nie jestem jednak do końca pewien bo tam jest jeszcze taki jakby welurowa listewka, możliwe, że to jest to, a nie uszczelka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.