Skocz do zawartości

Zapytanie odnośnie turbosprężarki 530d 231km


gimer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

 

Jeżeli źle postawiłem temat, proszę o przeniesienie.

 

Zaczynając w 04.03.2015 kupiłem nową turbosprężarkę w Poznaniu "Dealer Olszowiec", wraz z odma, uszczelkami oringami itd..(nawet wszystkie świece wymieniłem NGK) jakiś czas temu auto zaczęło znowu brać mi olej i zaczął wyskakiwać komunikat zawalonego filtra cząstek stałych. Drążyłem temat z mechanikami, stwierdzili że turbo, ja mowie, że przecież turbo jest nowe oryginalne, 18tkm przejechałem na nim od 04.03.15.

 

I teraz chciał bym od Was pomocy w zakresie jak NOWA turbina powinna wyglądać ? Powinna mieć wybita datę produkcji ?

 

Sprawa trafiła na serwis gwarancyjny do "Dealer Olszowiec, stwierdzili,ze turbo jest ok.

Na temat czy turbina jest fabrycznie nowa, nie umieli odpowiedzieć. Po dłuższym czasie stwierdzili,ze turbo jest fabrycznie regenerowane,a nie nowe. Przy zakupie nic nie mówili takiego, jestem w trakcie wyjaśniania tego. Jak bym chciał kupić regenerowane turbo to sobie pojechał bym sam ze swoim turbo i regenerował bym w "DanMar" za 900zł.

Powiedziałem skoro turbo jest fabrycznie regenerowane to tez powinno mieć wybita datę regeneracji na korpusie, dlaczego nie ma mowie ? Dlaczego jest zeszlifowane ? NIC CISZA....

Co Wy na to koledzy ??? Mam domniemywać, że mnie oszukano i dali mi regenerowana turbinę,a zapłaciłem 4 tys zł jak za nowa ?

 

Czekam teraz od nich na jakąkolwiek odpowiedz cisza.... ale ja tego tematu nie zostawię...

 

12593456_997731036965276_616754690313591752_o.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w miejscu które zaznaczyłeś na zdjęciu fabrycznie nic nie ma.

 

tu masz moje :

 

http://images66.fotosik.pl/783/08acdb6811bd47a2.jpg

 

To jest turbo po podstawowej regeneracji plus hybrydowe koło kompresji.

 

edit:

 

Oddawałaś swoje stare turbo ? Lub musiałeś zapłacić jakas dodatkowa kaucje jeśli nie oddałeś swojego turbo ?

E60 535xd+++ + 8hp70x


Individual project by mnichu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego nie w tym rzecz, chodzi mi o to ze sprzedali mi nowa turbine,a pewnosci zadnej nie mam ze to jest nowa turbina,bo zadnej daty nie ma na niej. Na slowo mam im wierzyc ze to jest nowe turbo? Pozniej mi wciskaja kit ze bmw nie produkuje juz turbin dla e60, tylko fakbryka regeneruje, pomijając fakt ze mnie o tym nie poinformowali przy kupnie, to nawet regenerowane turbina przez bmw powinna miec date owej regeneracji, choc by do gwarancji. A u nich nic,i na ich turbinie nic. To jest dziwne.

 

A jezeli pytasz o zmiane oleju to robie co 15tkm, castrol eage long life 0W30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Turbine oddalem na gwarancje, chcieli cale auto zebym podstawil, oddalem. Nie stiwerdzili zadnych wad turbiny, napisali mi lakoniczne pisemko i wyjazd. Na moje pytanie jaki jest rok produkcji tej turbiny i dlaczego na niej nie ma daty produkcji, badz daty regeneracji nie umieli odpowiedziec, salon BMW!!!

 

A od poczatku jezdze na takim oleju, taki olej bmw ma od nowosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz lałem z tego co widze prof. a raz titanium, bo ja biore z inter cars. No ku...taki olej bmw zaleca taki leje, a mysle ze 0W30, to 0W30,a nie lepszy gorszy.

 

 

Sęk w tym że nie każdy 0w30 spełnia normę BMW LL-04 który jest ważny dla DPFa. Z tego co widzę to zarówno profesional jak i titanium ma tę normę więc OK, ale np 0w30 Long Life II już nie ma.

 

A Ty na jakim jezdzisz?

 

Ja latam na MOTUL 8100 X-CLEAN + 5W30. Catrola mi wcinał w ilościach 1-1,5 litra na 12 tys km. Motula albo wcale nie dolewam albo do 0,5l jeśli pociskam po 200-220 km/h.

 

No i widze ze masz virusa na 321km?

 

Ale to nie tylko wirus ;) Ta hybryda też którą widzisz na zdjęciu ode mnie. Ale już szykuję się pod więcej.

E60 535xd+++ + 8hp70x


Individual project by mnichu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.