Skocz do zawartości

[318d N47] Diagnoza webasto nie uruchamia się


mathew16

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam ogromną prośbę, udało mi się znaleźć test mojego webasto (Thermo Top V) w INPie. Oczywiście było zablokowane. Po zresetowaniu i uruchomieniu go z iDrive wentylator ruszył i nic poza tym, a parametry wyglądają następująco:

http://zapodaj.net/images/e7c43895878a9.jpg

Pytanie jest następujące... czy padła pompka paliwa i pompka wody webasto ? Mógłby mi ktoś pomóc odczytać te parametry i określić na jaką ustekę wskazują ??

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • Zasłużeni forumowicze

Nie wiem czy to ten sam problem ale u mnie żeby webasto zaczęło działać poprawnie wystarczyła wymiana szczotek w pompie obiegu wody. Zrobiłem to samodzielnie.

Objawy miałem takie, że webasto albo się nie włączało albo włączało i wiało chłodne powietrze zamiast ciepłego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczotki już wcześniej wymieniłem, bo pompka pokazywała błąd, a funkcja REST nie działała też poprawnie. Teraz ta pompka jest napewno sprawna :). Wczoraj rozłożyłem i wyczyściłem wszystkie elementy tego pieca. Silniczek po podaniu napięcia śmiga jak odkurzacz, świeca żarowa momentalnie robi się czerwona a elektrozaworek paliwa stuka i powoduje przy odpowiednim ciśnieniu ładną mgiełkę... Wydaje się że to wszystko jest sprawne. Pozostaje albo kwestia sterownika (ale w INPIE wyskoczyłby raczej błąd), albo pompki paliwa, która jest gdzieś poza piecem na przewodzie paliwowym.

Czy wie ktoś gdzie dokładnie jest zlokalizowana ta pompka ? Czy nie będzie ona gdzieś w okolicach zbiornika paliwa ? Na Realoem jest na końcu długiego przewodu paliwowego..., ale pytanie gdzie :)

 

http://www.realoem.com/bmw/pl/showparts?id=VW11-EUR-07-2008-E91-BMW-318d&diagId=64_1509

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.