Skocz do zawartości

Inpa wykrywa zapłon i nie łączy dalej E46


Sztifler7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, szukam szukam i nie mogę znaleźć mojego przypadku na forum także proszę o pomoc. Mianowicie kolega ma Inpe na win XP ( nie wiem czy to ma znaczenie jaki system ale podam) i połączył mi się z samochodem zczytał kody błędów i tak dalej.. Miesiąc później założyłem instalacje LPG w autoryzowanym STAGU i oni również przed zostawieniem auta zczytali błędy i normalnie się połączyli się z autem. Niedawno potrzebowałem sprawdzenia błędów, bo wywala mi dcs,abs i poprosiłem kolegę żeby mi podpiął kompa i tu zdziwienie bo normalnie wykrywa zapłon auta, ale dalej nic nie można zrobić wyskakują błędy dorzucam foto ! O co może chodzić ?

 

http://images78.fotosik.pl/223/919a900964b80a42.jpg

 

 

http://images76.fotosik.pl/224/0892eca3ac44b6c6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Czasami sterownik gazowy blokuje diagnostykę pod obd , chociaż ja diagnozowałem z instalacją gazową to nie było problemu , nawet kodowałem moduły i tez nic żadnego problemu ... spróbuj odepnij sterownik gazowy, kostkę i włącz zapłon i zobacz wtedy czy działa

twój błąd IFH - 0010 : Jednostka Datacom Interfejs / Sterowanie zakłócone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami sterownik gazowy blokuje diagnostykę pod obd , chociaż ja diagnozowałem z instalacją gazową to nie było problemu , nawet kodowałem moduły i tez nic żadnego problemu ... spróbuj odepnij sterownik gazowy, kostkę i włącz zapłon i zobacz wtedy czy działa

twój błąd IFH - 0010 : Jednostka Datacom Interfejs / Sterowanie zakłócone

 

Hmm jak odepnę sterownik gazu, wszystko będzie później wporządku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jak coś to zadzwoń do gazownika i zapytaj czy odpięcie od zasilania sterownika instalacji gazowej powoduje jego rozkalibrowanie ,

ale wątpię , tylko mówię, już słyszałem jak sterownik gazowy blokuje diagnostykę , może wystarczy wyciągnąć bezpiecznik pewnie musi być jakieś zabezpieczenie

sterownika gazowego .

Diagnostyka w bmw e46 jest przez zegary to moduł KOMBI jest głównym sterownikiem pod który są podłączone magistrale ponieważ silnik, DSC jest na CAN to diagnostyka musi przejść przez zegary aby można diagnozować na zwykłym interfejsie K-line, a sterownik gazowy jest podłączony pod sterownik silnika więc może mieć wpływ na CAN

i powodować jakieś zakłócenia, lub może masz problem z zegarami (zobacz też bezpieczniki, któryś też odpowiada za diagnostykę)

rocznik 2003 to obd 2 tylko silnik , skrzynie aut, DSC jest na CAN u ciebie na pinie 7 w obd 2 i interfejsie , a reszta K-bus linia k jest na pinie 8 to oddzielna linia diagnostyczna , i pytanie czy też nie łączy sie interfejs ??? z reszta modułów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak coś to zadzwoń do gazownika i zapytaj czy odpięcie od zasilania sterownika instalacji gazowej powoduje jego rozkalibrowanie ,

ale wątpię , tylko mówię, już słyszałem jak sterownik gazowy blokuje diagnostykę , może wystarczy wyciągnąć bezpiecznik pewnie musi być jakieś zabezpieczenie

sterownika gazowego .

Diagnostyka w bmw e46 jest przez zegary to moduł KOMBI jest głównym sterownikiem pod który są podłączone magistrale ponieważ silnik, DSC jest na CAN to diagnostyka musi przejść przez zegary aby można diagnozować na zwykłym interfejsie K-line, a sterownik gazowy jest podłączony pod sterownik silnika więc może mieć wpływ na CAN

i powodować jakieś zakłócenia, lub może masz problem z zegarami (zobacz też bezpieczniki, któryś też odpowiada za diagnostykę)

rocznik 2003 to obd 2 tylko silnik , skrzynie aut, DSC jest na CAN u ciebie na pinie 7 w obd 2 i interfejsie , a reszta K-bus linia k jest na pinie 8 to oddzielna linia diagnostyczna , i pytanie czy też nie łączy sie interfejs ??? z reszta modułów

 

Nie jestem aż tak ogarnięty w tym temacie, co mogę powiedzieć że jak podłączyłem Kabel OBD 2 to na INpie brałem różne modele silnikowe dla sprawdzenia, nic nie pomagało na moim m54b25 brałem różne rzeczy silnik, czy poduchy co się dało i nadal to samo nic nie pomagało. Nie wiem czy to ma wpływ ale jakiś czas temu wywaliło mi błąd tak jakby nie mogę włączyć kontroli trakcji, zapalam auto i już się palą kontrolki 2 żółty ręczny i na środku ta od DSC, i nie mam trakcji wgl.

 

Będę dzwonić do gazownika bo mam przegląd po 1000KM więc podpytam co i jak

Posprawdzać bezpieczniki mówisz ? hmm posprawdzam

jeszcze coś możesz doradzić mądrego w razie niepowodzeń ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

Podepnę się pod temat, żeby nowego nie zakładać, bo mam podobnie właśnie :)

 

Mam u siebie w E46 2 gniazda - pod maską i pod kierownicą. O dziwo chciałem teraz zczytać błędy z ABS i po podłączeniu kompa niestety wywalało również taki komunikat (ostatnio diagnostyke robiłem gdzieś 1,5 miesiąca temu na tym samym komputerze, tym samym kabelku - specjalnie pod diagnostykę mam starego lapka z Win XP).

 

Dziwna sprawa jest taka, że po podłączeniu się pod maską i wybraniu silnika, INPA zczytuje z silnika praktycznie wszystko, natomiast z pod kierownicy wywala w/w błąd. No więc tak - interfejs jest jak najbardziej OK, więc co by mogło być? Ktoś może miał coś podobnego?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Masz wszystko dobrze, jak są dwa gniazda diagnostyczne

ODB2 w kabinie to jest tylko do silnika i skrzyni ,

a OBD1 20pin okrągła w przedziale silnika jest do diagnostyki wszystkich modułów i to jest główne gniazdo do diagnostyki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.