Skocz do zawartości

320d lift spadki napiecia podgrzewacz elek


tracs2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem od samego początku ze spadkami napięciami jak tylko aktywuje się podgrzewacz elektryczny

 

Jeśli podgrzewacz jest wyłączony nie ma najmniejszego spadku napięcia ani przygasania oświetlenia wnętrza w nocy

 

Gdy aktywuje się podgrzewacz napięcie skaczę od 14v na postoju do 13.4v i tak w koło a jak się jedzie i doda gazu napięcie wzrasta ale np przy redukcji biegu jak się puści gaz to aż szarpnie budą i napięcie spadnie do 12.8v po czym od nowa do 14 poleci

 

Dzieje się to tylko jak podgrzewacz pracuje

 

Dodam

 

Akumulator Nowy

 

3 PODGRZEWACZE ELEKTRYCZNIE naprawione przez ROGERA i według niego wszystkie są OK

 

Dwa alternatory jeden po regeneracji-to samo drugi z allegro to samo

 

wszystkie kable do alternatora na błysk wyczyszczone,klemy na aku też

 

co to może być..

 

dodam tutaj post innego kolesia co miał podobnie

 

 

UDAŁO SIĘ!!!!!!!! byłem u mechanika dziś , został założony nowy regulator napięcia( BMW ) , i światła dalej przygasały tak jak wcześniej :cry2: .

Zaczęli szukac od nowa co to jest :?: :?: .Aha Spowrotem został założony stary Regulator Napięcia. Koniec końców okazało się że to Podgrzewacz Przepływowy Elektryczny , znajduje się on w komorze silnika ,z lewej strony zaraz za kielichem (takie prostokątne pudełeczko z podłączonymi czarnymi wężami ). Został on odłączony i światła przestały przygasać :cool2

DLACZEGO: Światła przygasały bo ten podgrzewacz w pewnym momęcie zaczynał mieć zwarcie i pobierał dużo energii tak że aż światła przygasały.

DO CZEGO SŁUŻY: Z tego co się dowiedziałem, to jak sama nazwa wskazuje do podgrzewania płynu w układzie odpowiedzialnym za ciepło w kabinie (żeby szybciej było ciepło np. zimą w kabinie nim się silnik nagrzeje).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Po co zakładasz kolejny temat z tym samym problemem? To przynajmniej trzeci..Prośba do Admina o zablokowanie Stanisława na dłużej, może czegoś się nauczy :duh:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nic tak,że akumulator w tygodniu wleci

 

Prostownik Yato albo Bosch C3 też

 

no i w tygodniu zdemontuje alternator i zawiozę do regeneracji koszt około 140zł zależne pewnie od miasta

 

:norty:

 

ale eh :mad2: nie chce mi się wierzyć,ze naprawa alternatora coś tu da.Ponieważ kiedyś pisałem temat o tym który zalał mi się płynem od wspomagania i był on w regeneracji i mimo tego dalej skakały obroty a były nowe szczotki dolutowane do ori regulatora,kumulator wymieniony i jedno łożysko + pełne czysczenie

 

 

ale jescze kij dam i ten do regeneracji bo krew mnie zaleje

 

aa i jeszcze kupię za około 70zł miernik cęgowy i zmierzę jak będą spadki napiecia na kablu plusowym od podgrzewacza ile dziad pobiera :norty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.