Skocz do zawartości

e90 M47N2 interfejs


matix19

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam e90 z 2007 z silnikiem M47N2 chcę kupić interfejs lecz większość jest podpisana że pasuje do roczników max 2006, tylko nieliczne mają napisane że do 2008, napisałem do Viaken i polecili mi ten interfejs:

http://viaken.pl/pl/interfejs-usb-do-bmw-k-dcan-gt1-inpa-we-wtyku-obd2-16pin.html

Czy wszystko będzie mi na nim działało, w INPA będę działał? Ma ktoś doświadczenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Posiadam e90 z 2007 z silnikiem M47N2 chcę kupić interfejs lecz większość jest podpisana że pasuje do roczników max 2006, tylko nieliczne mają napisane że do 2008, napisałem do Viaken i polecili mi ten interfejs:

http://viaken.pl/pl/interfejs-usb-do-bmw-k-dcan-gt1-inpa-we-wtyku-obd2-16pin.html

Czy wszystko będzie mi na nim działało, w INPA będę działał? Ma ktoś doświadczenie?

Jak to M47 to nadaje się zwykły interfejs na k-line właśnie ten do 2006 roku (ale ten z linku też odpowiedni ma linie k do starszych nawet tych z 2000 roku

i do nowszych D-can )

dopiero N47 ma D-can, jak zwykle data 2007/3 nie jest całkowicie obowiązująca wychodziły już nowsze modele silników i sterowników z D-can (piny 6 i 14) i równorzędnie wychodziły starsze modele z silnikami typu M47N2 z diagnostyką na pinie 7 (linia K) gdzieś tak do końca roku

ale lepiej kup K-Dcan jest od 2000 do 2012 nawet jak nie połączysz pinu 7 i 8 to serie F, (normalnie w interfejsie K-dcan nie ma połączonego pinu 7 i 8)

a 2008 rok jest właśnie z powodu pinu 8 w interfejsie ten pin jest do e38,e39,e46,e53, e83 aby obsługiwać moduły też po drugiej linii K (bez silnika i skrzyni automatycznej te są na pinie 7)

od e60, e65,e87,e90 diagnostyka do 2007/03 są tylko na pinie 7 linia K, a po tej dacie i jak pisałem z wyjątkami jest już d-can

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.