Skocz do zawartości

E90 wystrzelona poduszka


Kaml

Rekomendowane odpowiedzi

Niedawno miałem mały wypadek, wystrzeliła mi poduszka kierowcy. Z tego co wyczytałem muszę wymienić poduszkę, napinacz i klemę pirotechniczną.

Przeglądając allego widzę sporo regenerowanych poduszek, a chciałbym kupic taką z demontażu. Więc jak rozpoznać czy poduszka jest oryginalna? Bo trochę się boje że taka regenerowana przy następnym wypadku urwie mi głowę :) . Przy okazji chce zmienić zwykłą kierownice na m-pakiet, wszystko podejdzie bez przeróbek?

Co do klemy myślicie, że coś takiego będzie OK ? http://allegro.pl/bmw-3-e90-e91-e93-naboj-klema-bezpiecznik-nowy-i5768905330.html

Czytałem też, że trzeba skasować crash date na sterowniku od airbaga, to jest jakaś skomplikowana operacja? znacie jakiegoś specjaliste który mi to zrobi ?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolego. Regenerowaną poduszkę rozpoznasz po kiepskiej jakości wykończenia... z bliska widać że nie jest oryginalna. Jeśli chodzi o sterownik to przynajmniej u mnie w e61 nie trzeba było nic z nim robić. Wymień uszkodzone rzeczy i spróbuj skasować błędy. Powinno działać bez problemu. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napinacz pasa wymieniasz jak jest wystrzelony, mozna poznac po tym ze oslona jest zwinieta w harmonijke i z metalowej rurki wystaje drut. Ja u siebie po wypadku musialem wymienic napinacz pasazera z tylu ale kierowcy to nie kojarze. Kleme "+" tez sprawdz zanim kupisz, szkoda pieniedzy jakby okazalo sie ze jest cala, poza tym jest kilka modeli zmieniajacych sie w roznych latach wiec i tak w razie co bedziesz musial dobrac taka jaka masz obecnie.

Co do poduszki to absolutnie nie kupuj regenerowanej, nawet zaklady regenerujace maja na swoich stronach info ze zalecane jest po wypadku wymiana na nowa. Ja swoja kupilem razem z kierownica M, zaplacilem cos kolo 1.5tys.

Reset komputera kosztuje u elektronika cos kolo 50zl za mniej wiecej tyle samo mozesz miec uzywke, ale z nieznana historia wiec lepiej zresetowac ten co masz teraz.

to nieprawda, że ten bigos zaszkodził
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.