Skocz do zawartości

dziwny problem ze skrzynią biegów


jaclub

Rekomendowane odpowiedzi

[E38] 740 m62. Problem wygląda następująco: Odpaliłem silnik i zgasł i tak kilka razy. Jak już zajażył nie mogłem przestawić wajchy zmiany biegów na żadną pozycję, zgasiłem i na włączonym zapłonie i wyłączonym silniku też nie dało się przestawić drążka. Po którymś uruchomieniu silnika udało się w końcu przestawić na "D" i odjazd. Potem problem się nie pojawił, ale boję się że to może powrócić, Jeszcze jedna sprawa, stało się to po odebraniu auta z warsztatu po regeneracji baku, po zatankowaniu auta (raczej to nie ma nic wspólnego z problemem), jednak zauważyłem, czego wcześniej nie było, że skrzynia nie przełącza mi się w trybie automat z 4 na 5 bieg. Manualnie zmienia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zbiornik jest z tyłu, i żeby go zdjąć-naprawić, skrzyni się nie dotyka, opuszcza się wydechy, rozpina wał i zdejmuje osłony

podpinałeś auto pod kompa, zapisało się coś?

 

żartobliwie mogę dodać, że znam przypadek, podmiany silnika w warsztacie przy okazji naprawy, znasz ten warsztat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te Chopie tyś mnie teraz znerwowoł. Kurde auto stało 4 dni na warsztacie. Nawet pod maskę nie zaglądałem, bo czasu nie miałem. Diesla mi nie podrobili bo tankowałem benz i zajechałem do domu. Ale fak serio wykluczyłbym, ingerencję w podmianę części itp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że Jaclub jest ze Śląska - a tu nie ma praktycznie nikogo, kto by się na BMW z V8 znał. No chyba że początkujący praktykanci szkół zawodowych w ASO lub ledwo umiejące zmienić olej serwisy "specjalizujące" się w BMW. Tak więc istnieje spore ryzyko, że jak dał komuś tu samochód, to mu go spieprzyli.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.