Skocz do zawartości

BMW F10 Montaz icznika bardziej rozszerzonego


wiloe

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 63
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze
Skąd wiesz? 4 tydzień w żłobku syna...


Pytam bo oglądany potencjalny model niestety ma ten stary zegar i trochę kłuje w oczy.

 

Zastanawiasz się nad autem bo ma brzydki icznik?


O [BAD].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Сzytając ten temat wygląda on jak rozmowa głuchego z niemym.

+ do tego jeden nie ma kasy i kupuje "bieda wyposażenie" bo chce bEEmGE i szuka kto mu ogarnie licznik "zadarmo"

drugi skąd to wymyślił ceny z oponiarń , w ktorych zainstalowali ista i kupili enet kabelek , z ktorymi nie wiedzą co robić. Dramat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Сzytając ten temat wygląda on jak rozmowa głuchego z niemym.

+ do tego jeden nie ma kasy i kupuje "bieda wyposażenie" bo chce bEEmGE i szuka kto mu ogarnie licznik "zadarmo"

drugi skąd to wymyślił ceny z oponiarń , w ktorych zainstalowali ista i kupili enet kabelek , z ktorymi nie wiedzą co robić. Dramat.

Ludzi , jak nie ma kasy - po co wam to bmw ? Kto mi wytlumacze ten nonsens - kupować bmw i szukać wtedy kto mi zrobie za kawal chleba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Tombo* a możesz napisz w których kolumnach dokładnie zmienić vin oraz przebieg ?


Przebieg to pierwsze dwie kolumny ?


Vin to 17 znaków długi vin oraz 7 znaków krótki vin ?



Czy jeszcze gdzieś coś trzeba zmieniać ?

 

Nie ja jestem przywołany ale ten temsky jest jaki jest i trzeba się z tym pogodzić. Mysli ze jest madry



A wiec.


Zapis jest jeśli już to wierszach a nie w kolumnach.


Przebieg jest zawsze w dwóch pierwszych wierszach.


Przebieg dwa razy i po odczytaniu rzuca się w oczy - jak wpiszesz 6wa retrofit w goolge masz krok po kroku co trzeba zrobić.


 

Replace (not insert !!!) byte 70 0F (1 pair) with "FF" (long
VIN)
(b) Replace all bytes from 80 00 to 80 0F (the whole line) with
"FF" (long VIN)
(c) Replace bytes 590 0E and 590 0F (2 pairs) with "FF" (short
VIN)
(d) Replace bytes 5A0 00 to 5A0 04 (5 pairs) with "FF" (short
VIN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Mysli ze jest madry

 

To nie jest tak, ja tak nie sądzę. Są tematy, w których wiele rzeczy nie rozumiem, i to trzeba przyznać . Nie ma szans wiedzieć wszystko. Ale to, co ja tu czytam mnie prowadzi do stanu szoku :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Mysli ze jest madry

 

To nie jest tak, ja tak nie sądzę. Są tematy, w których wiele rzeczy nie rozumiem, i to trzeba przyznać . Nie ma szans wiedzieć wszystko. Ale to, co ja tu czytam mnie prowadzi do stanu szoku :duh:

Takie mamy teraz pokolenie i będziemy z tym żyć.

Mnie już nic nie zaskoczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Replace (not insert !!!) byte 70 0F (1 pair) with "FF" (long

VIN)

(b) Replace all bytes from 80 00 to 80 0F (the whole line) with

"FF" (long VIN)

© Replace bytes 590 0E and 590 0F (2 pairs) with "FF" (short

VIN)

(d) Replace bytes 5A0 00 to 5A0 04 (5 pairs) with "FF" (short

VIN)



czyli to co napisałem zmiana vinu krótkiego i długiego.



Zastanawia mnie po bo odczycie mojej pamięci pierwsze dwa wiersze były wyzerowane całkowicie zanim cokolwiek edytowałem. Czy to jest właściwy odczyt ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bieda wersja to raczej nie jest i też nie chce oszczędzać.

Wspomniany model to wersja z xdrivem, asystentami, panoramicznym dachem, navipro, fotelami komfort itp. Jedynie licznik o którym wspomniałem razi:) Dlatego przed nabyciem wolę się upewnić, że jest taka opcja i w jakiej cenie.


Alternatywą są dwa modele po lifcie, jednak ten powyżej ma bogatą historię serwisową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Panowie,


jeśli znalazłby się chętny do zrobienia mi szerokiego licznika w f11 (2011) w Gdańsku albo Bydgoszczy, to ja bym był bardzo chętny :cool2:


Co do komentarzy typu "duuuh jak nie masz kasy, to nie kupuj beemgeee" - jak macie gadać takie farmazony, to idźcie na onet. My naprawdę nie mówimy o Bentleyach i Maybachach. BMW dzisiaj jakościowo jest na poziomie toyoty. Jak ktoś kupuje tańsze BMW, to jest jego sprawa. Ja kupiłem praktycznie półgolasa, bo jako jedyny z całych zastępów był w dobrym stanie. To, co oglądałem czasami nie powinno poruszać się po drogach. Druga sprawa, że celowo nie chciałem żadnych skrętnych osi, nivo, bo to jest niepotrzebny i bardzo awaryjny element. Asystent trzymania pasa w Kii 2019 działa bezbłędnie, w pożyczonym 5GT działał miernie. Jak widać są różne motywacje kupna akurat takiego, nie innego auta. Nie zawsze rozmawiacie z "biedakiem, co go na bmw nie stać".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.