Skocz do zawartości

Nie działające webasto


vincentwega1983

Rekomendowane odpowiedzi

temperature cieczy czy jaką

 

 

bo jak włącze webasto inpa to ile czasu powinien chodzić piec i do jakiej temp. ma podgrzać płyn.

bo z tego co zauważyłem to podgrzewa około 10 stopni .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 88
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Dzisiaj odpalilem webasto z pinu 1 na 12v i chodziło chyba ze 20 minut w środku przy nawigacji migal na czerwono wiatraczek.

nie wiem co dalej robić może poczekam aż będzie zimniej na dworze to się załączy piec

 

A co myślicie o czymś takim żeby sobie podgrzać auto :

http://olx.pl/oferta/sterownik-gsm-do-pieca-bramy-webasto-eberspacher-CID628-ID7jvdj.html#cd9a80a40b

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec tak otworzyłem machę zamknąłem auto dałem pierwszy pin na 12v i webasto sie uruchomiło chodziło tak ze 25 minut po tym czasie odłączyłem od 12v i piec sie schłodził i wyłączył.

A powiedz mi jeszcze kolego czy ja nie mogę odblokować disem albo ncsem tego webasto i nastawiać na navigacji kiedy ma startować i się wyłączać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawdopodobnie możesz ale jak to już niewiem :) pewnie coś w IHKA i w navi trza poprzestawiać a napisz mi jeszcze jak łączysz sie inpą z piecem to masz na dole zakładke CODE i tam jest kilka informacji i na dole jest coś z k-bus możesz mi napisać czy tam jest TAK czy NIE ? oczywiście po niemiecku albo angielsku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

samochód wychłodzony na dworze dzisiaj 3 stopnie odpalam auto i webasto się włącza nagrzewa płyn do 60 stopni i sie wyłącza więc stwierdzam że moje webasto już działa :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

 

teraz tylko bedze chciał zamontować to zeby z telefonu włąćzać piec żeby wcześniej sie nagrzał silnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego sash997 dziękuje ci za pomoc bo to dzięki tobie uruchomiłem swoje webasto :cool2: :cool2: :cool2: :cool2: :cool2: :cool2: :cool2: :cool2: :cool2: :cool2: :cool2: :cool2: :cool2: :cool2: :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No dobra to chcę podłączyć coś takiego teraz

http://allegro.pl/modul-do-bram-zegar-sterownik-gsm-1-kanalowy-i5826163178.html

jest schemat podłączenia do tego ale ja np. nie mam tego zegara (sterownika) i jak podłączyć te przewody do których pinów przy piecu

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/c50a0a79c967.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam,

Mam problem z webasto, a mianowicie w ogóle się nie uruchamia. Nie działa dogrzewanie silnika ani dodatkowe ogrzewanie niezależne po włączeniu na BC mruga czerwony wiatraczek obok pokrętła. Dziś po sprawdzeniu wyszedł taki błąd:

32

-Podgrzewacz postojowy dodatkowy

-Obwód otwarty

-nieciągły

 

Dodam jeszcze ze to Thermo top Z. Może ktoś z Was miał taki problem, albo potrafi mi pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie to było programem diagnostycznym bodajże delphi się nazywał. Dziś po rozebraniu całego webasto i wyczyszczeniu odpaliło mi się na jakieś dwie minuty. Kopciło na biało tak ze cały garaż był zadymiony po czym się wyłączyło i znowu nie mogę uruchomić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego Zisko przeczytaj cały ten temat

mi z pomocą kolegi sash997 udało się uruchomić webasto

w tym temacie bedziesz miał wszystko opisane jak zdjagnozować webasto jak by co to pisz też postaram się jakoś pomóc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Koledzy! W mojej BMW na wyświetlaczu są podane dwa czasy AUX Heating i AUX Ventil. Po ustawieniu czasów webasto nie działa.. Funkcja AUX Heating Direct Mode też nic nie daje.. Funkcja AUX Ventil Direct Mode odpala. Webasto nie ma błędów, nawet przy ujemnej temp. nie działa.. O co chodzi??? To jest dogrzewanie czy ogrzewanie postojowe??? Za pomoc z góry dziękuje! :wink: :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.