Skocz do zawartości

Nie działające webasto


vincentwega1983

Rekomendowane odpowiedzi

niewiem czy sie rozumiemy... uruchamianie a rozpalanie... rozpala wtedy gdy od początku zwalnia obroty dmuchawy i zaczyna podawać paliwo,po chwili zaczyna być słychać że w środku sie pali, a jak sie tylko uruchamia wentylator na wysokich obrotach(a tak napewno sie dzieje z odłączoną wtyczką z x5)to piec sie tylko przedmuchuje i nie prubuje rozpalać

i tu moje pytanie czy z tą podłączoną żarówką rozpala czy dalej jest błąd pompy przy próbie odpalenia pieca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 88
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Na pewno jest tak jak piszesz że jak od łącze x5 to uruchamia sie tylko wentylator na piecu i nic więcej

 

i tu moje pytanie czy z tą podłączoną żarówką rozpala czy dalej jest błąd pompy przy próbie odpalenia pieca

 

sprawdzę to dzisiaj bo nie pamiętam dokładnie a nie chcę prowadzać w błąd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już sprawdziłem

Żarówka podłączona uruchamiam webasto z inpy i zapala się żarówka, dotykam pompy cyrkulacyjne czuje ze jest uruchomiona w piecu też włącza sie wentylator jakiś ale bardzo wolno chodzi potem slyszę jak tyka pompa paliwa i wentylator rozkręca się do maksymalnych obrotów i tak wszystko sobie pracuje przez jakieś 3-5 minut potem słychać jak wyłącza sie świeca żarowa i działa tylko wentylator w webasto i pompa cyrkulacyjna itak sobie to pracuje przez jakieś 2-3 minuty i wszystko sie wyłącza, gaśnie żarówka wyłącza sie pompa cyrkulacji i cichnie wentylator w webasto.

W inpie w webasto po tym uruchomieniu brak jakichkolwiek błędów.

uruchamiałem jeszcze tak 3 razy z żarówka i brak błędów

i raz bez żarówki też brak błędów

przy każdym uruchomieniu webasto inpa temperatura cieczy wzrastała o około 10 stopni

 

 

Dymi mi z tego jakiegoś materiału co jest owinięty tłumik da sie coś z tym zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli sterownik jest ok,pompka do wymiany,piec normalnie odpala na żarówce,przegrzewa sie i wyłącza bo niema obiegu,dymi sie z materiału bo jest wilgotny,jak będzie piec sprawny to po pierwszym dłuższym odpaleniu sie wygrzeje i bedzie ok

zaraz... jak pompka cyrkulacyjna jest uruchomiona jeśli zamiast niej jest podpięta żarówka????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D

to co mam odpiąć wtyczkę od pompki cyrkulacyjnej i podłączyć żarówkę pod ten kabel co wychodzi z X5 ?

Pompka cyrkulacyjna znajduje sie przy chłodnicy od strony kierowcy zgadza się?

 

 

Zrobiłem już tak jak powinno być chyba ? :roll:

Więc tak odpiołem pompe cyrkulacji

pod piąłem żarówkę pod X5 i mase

uruchomiłem inpa webasto

uruchomiło się żarówka sie zapaliła pompa paliwa uruchomiła się i webasto weszło na najszybsze obroty

wylączyłem je przez inpe bo robiło się już gorące, wentylator w webasto jeszcze pochodził troche zchłodził palnik i sie wyłączyło łącznie z żarówką

na inpie brak błędów pompy cyrkulacji mimo że była odłączona.

Edytowane przez vincentwega1983
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem już tak jak powinno być chyba ? :roll:

Więc tak odpiołem pompe cyrkulacji

pod piąłem żarówkę pod X5 i mase

uruchomiłem inpa webasto

uruchomiło się żarówka sie zapaliła pompa paliwa uruchomiła się i webasto weszło na najszybsze obroty

wylączyłem je przez inpe bo robiło się już gorące, wentylator w webasto jeszcze pochodził troche zchłodził palnik i sie wyłączyło łącznie z żarówką

na inpie brak błędów pompy cyrkulacji mimo że była odłączona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a długo ci jeszcze zajmie opracowanie tej metody naprawiania bo może poczekam :D

jesli chodzi o zakup pompki czy ta co podałeś w linku http://allegro.pl/webasto-pompa-pompka- ... 25736.html

jest jakoś sprawdzona przez ciebie i będzie ok

i czy jak pisałeś wystarczy w tej pompce zamienić tylko doły, rozumiem że śruby i to wsyztsko będzie pasowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompkę zamówiłem doszła zamontowałem ją z przygodami :D

i jak mam teraz sprawdzić to webasto ze jest wszystko ok i że będzie się włączało się przy niskich temperaturach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podałem 12v piec sie uruchomił ale tylko wentylator pieca bo woda w o chłodnicy miała 60 stopni

robiłem to na przekręconym kluczyku w pozycji 2

nie sprawdzałem wcześniej ale jak przekręce kluczyk w pozycję 2 to uruchamia sie ta pompa cyrkulacji nie wiem czy wcześniej się też uruchamiała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem gdzie idzie ten przewód ale jak go rozłącze to pompa cyrkulacyjna sie nie włącza.

 

teraz sprawdzałem przy chłodniejszym silniku ale nie włączyło sie chyba webasto chociaż z tłumika od web może delikatnie leciały ciepłe sppaliny

zauważyłem też woda w obiegu płynie jakoś pulsacyjnie co 2 sekundy na chwile zwalnia i tak cały czas potym jak podałem 12v na 1 pin

 

 

wygląda na to że ten kabel z X5 idzie prosto do pompki cyrkulacji do plusa, ale żeby zobaczyć dokładnie musiałbym rozebrać wiązkę z izolacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.