Skocz do zawartości

[e46] stuki w tylnym zaweszeniu


alchemikkss

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Pojawiły się w moim samochodzie stuki z tylnego zawieszenia. Stuki pojawiaja sie podczas ruszania, dodawania gazu ( na początku), oraz przy puszczeniu gazu. Odłos to taki stuk ala trzeszczenie starej kanapy. Natomiast jadąc po nierównej drodze(stała prędkosć) nie ma tych stuków. Powoli robi się to denerwujące. Wiecie może co to jest ?

Nagrałem ten głos z tylnej kanapy oraz wrzuciłem dyktafon do bagażnika. Może ktoś spotkał się z takimi stukami. Z góry dzięki.

11-14 sec, 16-19 sec , 23-27 sec

od 4 sec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwszym filmiku wnioskuję, że coś musiało pęknąć.

 

Wjedź na kanał lub na podnośnik do kogoś i oglądaj mocowanie wózka (kosz na którym przykręcony jest most) do podwozia. Luknij czy nie ma pęknięć przy tulejkach na blasze. To miejsce obejrzyj https://www.google.pl/search?q=e46+wyrwane+mocowanie+w%C3%B3zka&biw=1920&bih=943&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0CAYQ_AUoAWoVChMIzNDCxb7CyAIVpZdyCh3C2wls#imgrc=UiU1oQrPO_RXvM%3A

 

Jeżeli mocowania ok to może skrzypi przy kielichu sprężyny lub sama sprężyna walnięta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź jeszcze żeby mieć pewność czy to na pewno nie skrzypi ze środka samochodu. Mi kiedyś tak skrzypiała plastikowa maskownica za fotelem tylnym. Najgorzej było jak ktoś siedział w środku z tyłu to przy ruszaniu skrzypiało podobnie. Dla lepszego osłuchu zdejmij siedzisko tylne całe i złóż fotele jak możesz i wtedy słuchaj czy to skrzypi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.